Wpis z mikrobloga

@norepinefryna:
Jest kolejka, są autobusy, samochodem też dobre połączenie -- czy weźmiesz taxi czy traficara.
Ma wrocławskie wykoparty leciałem samolotem a wracałem pociągiem -- czasowo wyszło 3x szybciej, kosztowo 3x taniej.
@norepinefryna dojazd z lotniska do miasta w Gdańsku jest szybki i tani, w około 20-30 minut dojedziesz pociągiem (PKM) lub autobusem z lotniska do Wrzeszcza. Do starego miasta podróż zajmie około 15 minut dłużej. Koszt to 3,20 zł za bilet autobusowy i niewiele więcej za pociąg, dokładnej kwoty nie pamiętam. Pociągi i autobusy, poza nocą, kursują często. Jeździłem kilka razy z domu na lotnisko właśnie komunikacją miejską i nigdy nie narzekałem!
@afarewelltoarms to chyba mieszkałes na Kokoszkach albo Matarni - dojazd na lotnisko jest słaby, autobus kosztuje 3,20 i jedzie rozkładowo 30 min a realnie 40. A i jeździ raz na godzinę.

Pociąg kosztuje 3,80 I do centrum NIE DOJEŻDŻA. Musisz przesiadać się we Wrzeszczu.

I standardów wrocławskich się tutaj nie spodziewaj - komunikacja jest jakieś 10x gorsza, losowe kursy wypadają przez brak kierowców i żałosne zarządzanie, oczywiście o tym że autobus nie
@kaaban pociąg PKM to, moim zdaniem, lepszy od autobusu sposób na dojazd do i z lotniska. Sprawdź sobie jakdojade, co 15 minut z lotniska odjeżdża pociąg albo autobus. I pewnie, że czasem coś się może wydarzyć i komunikacja zawiedzie, ale to wcale nie jest tak często. A mówienie, że komunikacja w Gdańsku jest o wiele gorsza od wrocławskiej to zwykły bullshit, mieszkałem w obu miastach i nie widzę większej różnicy.
@afarewelltoarms może we Wrocławiu mieszkałes kiedyś a w Gdańsku mieszkasz od niedawna, ale to i tak przerażające, że już zachorowałeś na gdańskie zaślepienie. Tak #!$%@? taboru i tak częstych awarii nie ma nigdzie