Wpis z mikrobloga

Pierwsze #piwo od ok 3 lat zabutelkowane. Pozostały #alkohol w tle postoi sobie jeszcze z rok albo dwa. Głównie #wino a w planach mam jeszcze z 15 litrów miodu pitnego nastawić bo to całkiem fajny napój. Zrobiłem burdel w całej kuchni... Z pół butelki mi się rozlalo po podłodze.. Ehh
Za 3 tygodnie będę próbował Silesian lagera (z puszki robiłem na cheatach bo nie mam czasu na zacieranie)

#winiarstwo #piwowarstwo
Pobierz gumis112211 - Pierwsze #piwo od ok 3 lat zabutelkowane. Pozostały #alkohol w tle post...
źródło: comment_78vxU9Gh7u5KEVoV22iuBA4UjXzcqbaV.jpg
  • 15
@Mihuh nie, piwo dopiero dzisiaj zlane. Jak miałem świeże butelki z wczoraj to nie gotowalem ich, tylko od środka wrzątkiem, potem oxi i nie chciało mi się już ich moczyc żeby etykietki ściągać
@gumis112211 te butelki z ceramicznymi korkami chyba nie są do końca takie dobre, mój kuzyn robił ostatnio piwo i rozlewał do zwykłych butelek które kapslował a resztę która nie zmieścił do butelek właśnie z grolsza, końcowy efekt był taki, że kapslowane było o wiele lepsze, bardziej gazowane i z wyraźniejszym smakiem od tego z butelek z ceramicznymi korkiem
@MortenH a, chodzi o kontakt z powietrzem przy klarowaniu. Tu masz rację. Najwyżej nie będę często otwierać i dam na tace w intencji trwałości wina ((oo))
Słyszałeś co robią we Włoszech? Dolewaja trochę oliwy z oliwek. Nie miesza się z winem, ale tworzy na powierzchni cieniutka warstwę ochronną.
@BiesONE zobaczymy. Kiedyś robiłem jak miałem więcej takich butelek i było ok. Tutaj mam tylko kilka