Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drodzy Przyszli programiści,

Piszę do Was tę wiadomość dlatego, że w ostatnim czasie bardzo wiele się mówi o krainie mlekiem i miodem płynącą jaką jest IT. Sam nie jestem gwiazdą programowania ale poświęcam na to dużo czasu i w pracy i poza nią. Niestety coraz częściej spotykam się z osobami, które mimo ukończonych studiów IT nie są w stanie napisać zwykłej pętli, nie mają podstaw żadnych... Przychodzi taka osoba często do pracy bo skończyła studia, wymagania ma kosmiczne i... nagle się okazuje, że jest ściana i taką osobę trzeba odstawić. Rozumiem, że każdy chce godnie żyć i zarabiać nie martwiąc się o jutro ale nie dajcie sobie ludzie wmówić, że programowanie to sposób na życie. To wyrzeczenia i setki godzin spędzone w miesiącu przy komputerze. A osoby, które po prostu nie mają predyspozycji się męczą i narzekają.

Powodzenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it #programowanie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: TheMan
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Drodzy Przyszli programiści,

Pis...
źródło: comment_rUPmuTcRs5MKh0yAqQlSHqhHIYASf61w.jpg
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Otóż to. Ile to ja poznałem takich cudownych studentów, którzy poszli na informatykę, bo "w tym jest kasa", a komputer to dla nich zwykłe narzędzie, a nie pasja i tak naprawdę wiedzę o nich mają znikomą, a te studia nie uczą ich niczego sensownego, bo sami z siebie nie chcą wertować manuali i pisać kodu po godzinach, gdyż "mają lepsze zajęcia". I weź potem znajdź #!$%@? dobrego programistę wśród bandy
@AnonimoweMirkoWyznania: A mnie w sumie dziwi te pchanie się do IT. Jasne, jest z tego zajebista kasa, ale jakim kosztem? Większość ludzi się po prostu do tego nie nadaje. Poświęcą masę czasu, pieniędzy i energii by w miarę nauczyć się tego co "już" jest potrzebne, ale za 1-2 lata będzie do #!$%@?. IT to ciągła nauka i siedzenie nad tym po godzinach. Wieczne zapoznawanie się z nowymi technologiami, #!$%@? do kosza
@bezbekpol: Jak nie siedzisz we frontendzie webowym, to raczej świat nie zmienia się co 2 lata. Jak ktoś jest z kręgu C++, to już w ogóle zmiany są powolne. Rozszerzają trochę język co 2-3 lata ostatnio, ale nic nie do ogarnięcia.

Ale pewnie nawet na frontendzie niekoniecznie trzeba być top trendy hipsterem, który zmienia frameworki za każdym razem jak wychodzi nowy, czyli jakieś 2 razy dziennie ( ͡° ͜ʖ
WygadanaDziewczyna: no widzisz a ja jestem pasjonatem który sam potrafiłby zaprojektować i napisać projekt
a mimo to nie mam pracy bo jestem dyskryminowany min. za brak tresury (edukacji), masę ciała, nie spoufalanie się ze skorumpowanymi normikami
oczywiście mam też komercyjne doświadczenie, spore

Zaakceptował: TheMan}

@WyjmijKija: Nie czerpie swojej wiedzy z wykopu, ale z rozmów ze znajomymi. 3,4k młodszy inż procesu. 1rok w tej firmie + prawie 2lata dośw w poprzedniej, która jednak mało łączy się z obecną także można powiedzieć, że się nie liczy