Wpis z mikrobloga

  • 14
W gorących kręci się #bekaztransa a prawda jest, że to żaden protest, skoro nikt go nie przestrzega.

Dziś dzień w #pracbaza jak jeden z wielu. Rano do Warszawy, spotkanie, a potem powrót na Śląsk. W związku z tym chciałbym napisać o tylko trzech rzeczach, które mnie najbardziej zdenerwowały w zachowaniu tych dzbanów szczających do butelki.

1/ Wyjechałem ok. 5:30, droga S1, DK1 i A1 dość pusta. Dopiero większy ruch zaczął się na A2 (nic nowego z resztą). No i jadę obwodnicą Łodzi, mijam zjazd na Bałuty. Za mną nic nie jedzie, dlatego manewr wyprzedzania trzech ciężarówek zaczynam z dużym wyprzedzeniem jadąc około 150 km/h. Gdy jestem 50 m od ostatniej z ciężarówek wtedy jej kierowca próbuje mnie zamordować zajeżdżając drogę. DLATEGO WAMI GARDZĘ DZBANY.

2/ Spotkanie skończyłem po 12, chwilę po 13 udało mi się wyjechać na A2. Oczywiście przez 40 km nie przekroczyłem 110 km/h, bo te dzbany w poważaniu mają zakazy wyprzedzania dla ciężarówek. IDIOCI nie rozumiecie, że tutaj chodzi o bezpieczeństwo, a nie czyjeś widzimisie? DLATEGO WAMI GARDZĘ DZBANY.

3/ Gdy wyjechałem ze zwężenia na DK1 (budowa obwodnicy Częstochowy - A1) moim oczom ukazał się znajomy widok - masakryczny korek do samej Częstochowy. Oczywiście korek mógłby być o ponad 1/3 krótszy, a tym samym nie blokować węzła w centrum, ale nie idioci muszą się bawić w szeryfów i robić dziury po 200 m. DLATEGO WAMI GARDZĘ DZBANY.

Oczywiście są też normalni ludzie w tej branży. Dlatego z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Panu kierowcy z naczepą o rejestracji SRB, który zaniechał rozpoczęty manewr wyprzedzania gdy zauważył, że się zbliżam, a za mną nie ma nikogo. Szkoda, że tacy kierowcy to wyjątki.

A całej reszcie: DZBANY zacznijcie myśleć, bo prędzej czy później pójdziecie siedzieć, bo ktoś przez was zginie.

#zalesie #transport temat na czasie to człowiek mógł dać upust emocjom z jednego dnia podróży po polskich drogach :)
  • 15
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Elav:
Mnie zastanawia czemu wszyscy, a napewno duża większość tak ciśnie, uogólnia i wrzuca wszystkich do jednego worka???
Ja patrząc na pierwszy lepszy film z YouTube nie uogólniam, że wszyscy kierowcy pojazdów osobowych to barany itp¯\_(ツ)_/¯
Naprawdę przez cały piękny dzień spotkałeś tylko jednego prawilnego kierowcę??
@ameliniowyguzik jednego, którego wyróżniłem. Część neutralnych. Jednak jak dobrze wiesz człowiekowi w pamięci zapadają Ci najgorsi.

Na przykład historii z toalet na MOPach wspominać nie zamierzam, bo większość świadczy o braku wychowania i nijak nie odnosi się do omawianej sytuacji
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Elav:
Przykład MOP o niczym nie świadczy
Zauważ, że z tych mopów korzystamy wszyscy¯\_(ツ)_/¯
Czyli jednak spotkałeś w tej trasie setki kierowców, których po prostu nie zauważyłeś, a wśród nich kilku którzy coś zrobili lub nie. To w tej liczbie pewnie kilka%
Zauważ, że w każdym stadzie znajduje się tzw czarna owca
Też jeżdżę dużym i małym, w sumie to daje pewnie ponad 150kkm rocznie i wiem jak to wygląda.
Zawsze
@ameliniowyguzik tutaj nie chodzi o "zauważanie", tylko o zwykłą przyzwoitość. Ja nie mam oporów we wpuszczeniu włączającego się do ruchu kierowcy ciężarówki, czy jakiegokolwiek większego pojazdu. Sam również potrafię i nigdy nie zapominam podziękować.

A, że wśród osobówek jest tyle samo dzbanów to wie każdy, kto przejechał w szczycie odcinek Łódź - Warszawa autostradą. Parę przykładów z dzisiaj. Kierowca tira rozpoczyna manewr wyprzedzania pięciu ciężarówek w rzędzie (pomijamy fakt, żeby się dalej
@Elav: no ale chyba bezpieczniej jest jechać za tirami 100 km/h niż gnać 180. Więc dzbanie kierowcy dbają o twoje bezpieczeństwo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a ostatnio w kompilacji stop cham na 29 akcji DWIE spowodowały ciężarówki. I kto tu jest dzbanem?
@Elav nie jechałeś dk1 kiedyś jak na mistrz w ciężarówce wyprzedzał #!$%@? 20 minut, bo 3 samochody musiał wziąć a ledwo dawał radę. Ja prdl...