Wpis z mikrobloga

Stanowczo odradzam współpracę z Sendit! Jakiś czas temu przesłałem paczkę za kwotę 45 zł. Kurier odebrał przesyłkę, potem została doręczona do odbiorcy. Po tygodniu od czasu doręczenia otrzymuję informację, że paczka przekroczyła określone wymiary i koszt wysyłki wyniesie 160 zł zamiast 45 zł i mam dopłaty 115 zł! Mierzyłem paczkę przed wysłaniem i mieściła się w przewidzianej normie. Poza tym gdybym wiedział, że koszt przesyłki ma wynieść 160 zł to na pewno nie zdecydowałbym się na wysyłkę. Już nigdy nic nie wyślę za pomocą Sendit!
#sendit
  • 16
  • Odpowiedz
@daniel-michalski: wydaje mi się, że w jakimś prawie pocztowym jest zapis, że weryfikacja wagi i wymiarów musi się odbywać w Twojej obecności... poszukaj.. a jak coś takiego faktycznie istnieje, to niech cmokną w pompkę

a dopłata jest z powodu przekroczenia wagi, czy wymiaru?
  • Odpowiedz
@daniel-michalski wysyłałem chyba z 15 paczek z sendit I nie bbylo problemów. prócz tego że nie wiadomo kiedy kurier będzie więc takie mało elastyczne. na apaczka dla firm można sobie ustalić kiedy ma przyjechać mniej więcej
  • Odpowiedz
  • 4
@daniel-michalski też z nich zrezygnowałem. Kilkukrotnie problemy, dopłaty z dupy(np. jak system się walnął i zgłosiłem to do supportu to mi doliczyli za obsługę xD). Testuję furgonetkę i póki co jest ok, ale z senditem na początku też nie miałem zastrzeżeń ;_;
  • Odpowiedz
@daniel-michalski: niech zgadnę, dpd? miałem to samo, zweryfikowali mi jako niestandard, dopłata 100% ceny paczki. składałem reklamacje, odwoływałem się, itp. bez rezultatu, przekazali sprawę firmie windykacyjnej (14,99zł), dzwonili, dzwonili, zapłaciłem. #!$%@? w dupę dpd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daniel-michalski: przesiądź się na furgonetka.pl. Korzystam od lat i jedyna dopłata to jakieś 50 gr, ale wtedy rzeczywiście jebnąłem się w wadze i dałem do 1kg, a paczka ważyła z 10.
  • Odpowiedz