Wpis z mikrobloga

Pomocy mireczki! Pewna sprawa męczy mnie od lat. Mój numer telefonu jest zarejestrowany na inna osobe!

Wiem o tym już długo. Niestety nie da rady tego załatwić od ręki. Numer kupiłem osobiście koło 10 lat temu. Mam wciąz ten plastik, w który była wsadzona. Chce przepisać ten numer na mnie bo: nie wyrobie nowej kart SIM jesli ta mi padnie. Nie mogłem właczyć roamingu bo numer nie był na mnie.
Dowiedziałem się o tym jak utworzyłem konto na play24 (kupe lat temu) i dodałem tam swój numer, który o dziwo miał już przypisaną do niego pewną panią!

Play wypina się na mnie i każe robić cesje. Ja tej kobiety nawet nie znam. Mam tylko imię, nazwisko i wiem, że jest z mojego rodzinnego miasta. Nie widzi mi się szukać jej i prosić o cesje MOJEGO NUMERU. Kupiłem, zapłacilem i powiązałem z nim wszystkie swoje kontakty. Co jeśli mi odmówi, albo zarząda pieniędzy? Prosząc o cesje niejako przyznam jeszcze, że ten numer jest jej.
Rozważam czy może to być rozważane jako przywłaszczenie? Tylko czy w świetle naszego niezbyt rozgarnietego prawa czy to ja nie przywłaszczam tego numeru? :D

Jakieś pomysły? Może ktoś pracuje u operatora jakiegos, albo wie jak to wygląda ze strony prawnej?

#problem #play #operatorzykomorkowi #prawo #zalesie
  • 16
standardowo powinieneś zgłosić się na policję, później z kwitem z policji i kartą SIM iść do salonu.


@kokosanki: i co niby miałby tym ugrać? XD

@Mattiopl: nic nie zrobisz, właścicielem numeru (poza operatorem bo tak naprawdę to on jest właścicielem wszystkich numerów) jest babka, od której go kupiłeś, bez niej nic nie zrobisz. W salonie też ci raczej nikt dupy nadstawiać nie będzie, takie coś jest karalne.

Jedyne rozwiązanie jakie
@Krupier: Ale to nie jest babka, od której kupiłem numer. Kupilem zwykły, zapakowany starter. Osobiscie go rozpakowałem i karte SIM włożyłem do swojego telefonu.

Szkoda by mi go było poświęcić jesli mam ponad 300zł na tej karcie ;/
Ale to nie jest babka, od której kupiłem numer. Kupilem zwykły, zapakowany starter. Osobiscie go rozpakowałem i karte SIM włożyłem do swojego telefonu.

Szkoda by mi go było poświęcić jesli mam ponad 300zł na tej karcie ;/


@Mattiopl: zrozumiałem cię, że właśnie od kogoś kupiłeś ten numer. Wiesz, ludzie czasem kupują jakieś fajne numery, sam kilka kiedyś sprzedałem, ale to z czasów przed rejestracją.

W takim razie to faktycznie dziwna sprawa.
@Mattiopl: Skoro karta SIM od 10 lat jest Twoja (10 lat temu nawet nie było obowiązku rejestracji numerów), a numer nigdy nie był nawet przenoszony do innego operatora, to dla mnie wygląda, jakby to operator coś tu spartolił i zarejestrował na babkę nie ten numer, i to chyba oni powinni teraz odkręcać, a nie Ty.

Tylko teraz trochę lipa, że nie poinformowałeś ich o błędzie od razu, jak zobaczyłeś to na