Wpis z mikrobloga

To właśnie się dzieje, kiedy poprawność polityczna się rozpędzi. To jest screen z New York #!$%@? Timesa. Najpierw indoktrynuje się dzieciaki w szkołach, dzieląc wszystkich na dwie kategorie: albo jesteś prześladowcą, albo prześladowanym. Potem wmawiasz im, że jedynym sposobem na odkupienie swoich win jest totalna uległość wobec ideologii. Zanika indywidualność, jesteś postrzegany przez pryzmat swojej grupy - koloru skóry, orientacji, płci. Im bardziej jesteś uciskany, tym większą masz rację.

źródło: comment_TVOFLOT3IWfddPa5q9gURJliAQAFcOlA.jpg
  • 63
@Majklu: Nic nie zrozumiałeś co nie :)?
Albo można być dumnym i jednocześnie wtedy można się wstydzić (zależnie za co itd), albo nie można być dumnym i nie można się wstydzić. Nie będę wchodził w bezcelowe dyskusje która z tych opcji jest bardziej poprawna, ale najmniej poprawna opcja to ZAWSZE (dziwnym trafem) opcja lewicowa - nie można być dumnym, ale trzeba się wstydzić i jeszcze ponosić winę i konsekwencję za urodzenie
@Majklu: Serio? Jeszcze się obraź bo nie wszedłem w debilną dyskusję z trollem jakim jak widać jesteś :D Weź #usunkonto. Najpierw piszesz do mnie jakieś bzdury które KOMPLETNIE nie odnoszą się do tego co pisałem, wyjasniam ci twoją głupote i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a ty piszesz że to wysryw- weź wróc też do szkoły po usunięciu konta, boś debil.
@Elemele_Dutki Nie wstyd ci plusowac osoby która robi za
Najpierw indoktrynuje się dzieciaki w szkołach, dzieląc wszystkich na dwie kategorie: albo jesteś prześladowcą, albo prześladowanym. Potem wmawiasz im, że jedynym sposobem na odkupienie swoich win jest totalna uległość wobec ideologii. Zanika indywidualność, jesteś postrzegany przez pryzmat swojej grupy


@BarkaMleczna: no popatrz, to wypisz wymaluj identyczny przykład jak w przypadku religii.

Właśnie odkryłaś amerykę, że skrajna lewica i prawica to takie samo bagno.
Problem jest jedynie taki, że uniknąć indoktrynacji w
@BarkaMleczna: Były lewak od niedawna mocno skręcający do środka here.

Ja tam wierzę że teraz albo jesteśmy w szczytowym punkcie tego #!$%@? albo się do niego szybko zbliżamy. I niedługo wszystko się zacznie uspokajać. Takie pojęcia jak cultural appropriation czy redefiniowanie rasizmu jako rasizmu tylko i wyłącznie instytucjonalnego na tyle gryzą się z jakąkolwiek logiką, że ta bańka musi w końcu pęknąć.
@BarkaMleczna: Przeczytałaś ze zrozumieniem ten tekst? Potrafisz osadzić go w realiach amerykańskich czy swoje odczucia bazujesz na tym co na wykopie napisali i na podstawie swojego życia w Polsce/ Europie?

Tak, myślenie o tym dlaczego mam to co mam i czy nie zawdzięczam tego w dużej mierze temu że urodziłem się w takiej rodzinie/ dzielnicy/ o takim kolorze skóry jest dobre i taka refleksja może prowadzić do angażowania się w ruchy
@BarkaMleczna: Ofiara czego? W następnym odcinku dowiemy się że nie ma różnicy czy rodzisz się białym czy PoC w USA ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo jak nie ma różnicy czy rodzisz się w rodzinie milionera czy biedaka na kartkach żywnościowych.
I zastanawianie się nad tym jaki wpływ urodzenie się w danej społeczności ma wpływ na mnie i jak mogę pomóc innym, gorzej sytuowanym nie jest 'race
Tak, myślenie o tym dlaczego mam to co mam i czy nie zawdzięczam tego w dużej mierze temu że urodziłem się w takiej rodzinie/ dzielnicy/ o takim kolorze skóry jest dobre i taka refleksja może prowadzić do angażowania się w ruchy mające na celu wyrównywanie szans


@Zgagulec: To w końcu można być dumnym ze swojego kraju, czy nie?

Bo jeśli "trzeba" się wstydzić bycia białym, to jak najbardziej można być dumnym
@Lawrence_z_Arabii: Nie rozumiem kompletnie dlaczego próbujesz robić dziwnego rozkraczonego chochoła i łączysz dwie niezwiązane ze sobą sytuacje; dumę z kraju i 'biały przywilej'. Polska jest krajem dość jednolitym etnicznie i rasowo dlatego dla nas takie rzeczy to dziwna abstrakcja i nie rozumiemy ich i nie rozumiem toczenia beki z takich rzeczy przez Polaków. U nas nie było i nie ma tak dużego systemowego rasizmu, bo po prostu nie mieliśmy tak licznych
@BarkaMleczna: dzięki. Akurat nie mam problemu uwierzyć w #!$%@? kulturowych marksistów i jak daleko rozpropagowała się ta zaraza, gdyż śledzę to na bieżąco. Ale wolałem link niż screena, bo chciałem podać dalej.
Nie rozumiem kompletnie dlaczego próbujesz robić dziwnego rozkraczonego chochoła i łączysz dwie niezwiązane ze sobą sytuacje; dumę z kraju i 'biały przywilej'.


@Zgagulec: Jeśli można się wstydzić "białego przywileju" to można też być dumnym z własnego kraju, bo na obie rzeczy ma się podobny wpływ.

olska jest krajem dość jednolitym etnicznie i rasowo dlatego dla nas takie rzeczy to dziwna abstrakcja i nie rozumiemy ich i nie rozumiem toczenia beki z
@Zgagulec: @Lawrence_z_Arabii:
Jeszcze dodam, że w USA się gra na poczuciu winy z czasów niewolnictwa tylko, że to nie czarni, którzy żyją dziś byli zniewoleni i nie biali, którzy żyją dziś ich niewolili.
Także kompletnie zdupy argument, bo ani dzisiejsi czarni nie są w pozycji do usprawiedliwiania tym swoich niepowodzeń, ani nie ma podstaw aby dzisiejsi biali czuli się z tego powodu winni.
Przy czym użycie retoryki zdupy to akurat
Niezły syf. No ale cóż, sami sobie marksistów kulturowych do władzy dopuścili to niech piją piwo które nawarzyli.
@Zgagulec: White privilage jest już określeniem rasistowskim i powinno być zakazane we wszystkich mediach publicznych, na tej samej zasadzie jak ja bym napisał artykuł na temat:
'BLACK RAPE CULTURE' ze statystykami i badaniami na temat jak to w czarnych społecznosciach gwałty i kradzieże są bardziej popularne. Ciekawe czy takie coś by przeszło? Jak chcesz napisać artykuł o byciu porzadnym człowiekiem, to nie #!$%@? do niego koloru skóry, albo nie bądź hipokrytą
@patchupdate: XDDDDD ale farmazony.
Mam gdzies to, że ktoś, kiedyś, gdzieś, był na tyle głupi (właściwie to pewnie większość była zmuszona), żeby walczyć i ginąć za jakieś państwo. Nie miałem wpływu na to gdzie się urodzę, a szczerze mówiąc wolałbym teraz być Niemcem czy Rosjaninem. Dlatego nie widzę tu żadnego powodu do dumy z samego bycia Polakiem. Mało tego, czasem czuję wstyd słuchając tego, co nasi rodacy wyprawiają za granicą.
tak i Ameryka bedzie emigrować do polski i na Węgry XD


@HaloHet: xD
No tak będzie, oczywiście, że tak
Stan Węgier pod względem infrastuktury, komunikacji miejskiej etc jest okropny nawet w dużych miastach i pozostawia wiele do życzenia, znajomy pokazywał mi jak tam wygląda miejscowy dziecięcy szpital w stolicy, obskurny i nieestetyczny. Z tego co wiem, są też tam jakieś problemy wewnętrzne polityki kraju więc za kolorowo nie jest. USA jest