Wpis z mikrobloga

To właśnie się dzieje, kiedy poprawność polityczna się rozpędzi. To jest screen z New York #!$%@? Timesa. Najpierw indoktrynuje się dzieciaki w szkołach, dzieląc wszystkich na dwie kategorie: albo jesteś prześladowcą, albo prześladowanym. Potem wmawiasz im, że jedynym sposobem na odkupienie swoich win jest totalna uległość wobec ideologii. Zanika indywidualność, jesteś postrzegany przez pryzmat swojej grupy - koloru skóry, orientacji, płci. Im bardziej jesteś uciskany, tym większą masz rację.

Pobierz BarkaMleczna - To właśnie się dzieje, kiedy poprawność polityczna się rozpędzi. To je...
źródło: comment_TVOFLOT3IWfddPa5q9gURJliAQAFcOlA.jpg
  • 63
@BarkaMleczna: Były lewak od niedawna mocno skręcający do środka here.

Ja tam wierzę że teraz albo jesteśmy w szczytowym punkcie tego #!$%@? albo się do niego szybko zbliżamy. I niedługo wszystko się zacznie uspokajać. Takie pojęcia jak cultural appropriation czy redefiniowanie rasizmu jako rasizmu tylko i wyłącznie instytucjonalnego na tyle gryzą się z jakąkolwiek logiką, że ta bańka musi w końcu pęknąć.
@BarkaMleczna: Przeczytałaś ze zrozumieniem ten tekst? Potrafisz osadzić go w realiach amerykańskich czy swoje odczucia bazujesz na tym co na wykopie napisali i na podstawie swojego życia w Polsce/ Europie?

Tak, myślenie o tym dlaczego mam to co mam i czy nie zawdzięczam tego w dużej mierze temu że urodziłem się w takiej rodzinie/ dzielnicy/ o takim kolorze skóry jest dobre i taka refleksja może prowadzić do angażowania się w ruchy
@BarkaMleczna: Ofiara czego? W następnym odcinku dowiemy się że nie ma różnicy czy rodzisz się białym czy PoC w USA ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo jak nie ma różnicy czy rodzisz się w rodzinie milionera czy biedaka na kartkach żywnościowych.
I zastanawianie się nad tym jaki wpływ urodzenie się w danej społeczności ma wpływ na mnie i jak mogę pomóc innym, gorzej sytuowanym nie jest 'race
Tak, myślenie o tym dlaczego mam to co mam i czy nie zawdzięczam tego w dużej mierze temu że urodziłem się w takiej rodzinie/ dzielnicy/ o takim kolorze skóry jest dobre i taka refleksja może prowadzić do angażowania się w ruchy mające na celu wyrównywanie szans


@Zgagulec: To w końcu można być dumnym ze swojego kraju, czy nie?

Bo jeśli "trzeba" się wstydzić bycia białym, to jak najbardziej można być dumnym
@Lawrence_z_Arabii: Nie rozumiem kompletnie dlaczego próbujesz robić dziwnego rozkraczonego chochoła i łączysz dwie niezwiązane ze sobą sytuacje; dumę z kraju i 'biały przywilej'. Polska jest krajem dość jednolitym etnicznie i rasowo dlatego dla nas takie rzeczy to dziwna abstrakcja i nie rozumiemy ich i nie rozumiem toczenia beki z takich rzeczy przez Polaków. U nas nie było i nie ma tak dużego systemowego rasizmu, bo po prostu nie mieliśmy tak licznych
@BarkaMleczna: dzięki. Akurat nie mam problemu uwierzyć w #!$%@? kulturowych marksistów i jak daleko rozpropagowała się ta zaraza, gdyż śledzę to na bieżąco. Ale wolałem link niż screena, bo chciałem podać dalej.
Nie rozumiem kompletnie dlaczego próbujesz robić dziwnego rozkraczonego chochoła i łączysz dwie niezwiązane ze sobą sytuacje; dumę z kraju i 'biały przywilej'.


@Zgagulec: Jeśli można się wstydzić "białego przywileju" to można też być dumnym z własnego kraju, bo na obie rzeczy ma się podobny wpływ.

olska jest krajem dość jednolitym etnicznie i rasowo dlatego dla nas takie rzeczy to dziwna abstrakcja i nie rozumiemy ich i nie rozumiem toczenia beki z