Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki proszę was mocno o oddawanie krwi, szczególnie teraz jak są wakacje i są ogromne niedobory. Mam obecnie praktyki w szpitalu i bardzo pilne operacje są odwlekane w czasie lub przekładane bo nie ma krwi, nie ma płytek albo osocza. Krew naprawdę ratuje życie i nie da jej się niczym zastąpić. Organizuje również #rozdajo w związku z apelem. Najwyżej pulsowany komentarz dostanie od mnie słoiczek własnoręcznie robionych powideł Śliwkowo-czekoladowych( są naprawdę pycha!), słoiczek dżemu gruszkowego z imbirem - również domowej roboty oraz rafaello. (Wysyłka na mój koszt) #krew #krwiodawstwo #pomoc #zycieismierc #medycyna #rozowepaski #niebieskiepaski #lodz
  • 162
  • Odpowiedz
@Liwiia: moga sprzedac krew to prawda, ale musisz najpierw wyrazic na to zgode i na pewno nie jest sprzedawana, koedy jest niedobor. Po drugie pomysl czy do 7litrowego worka mozesz nalac 8l wody? No chyba nie bardzo... A co do ostatniej watpliwosci.. Mam nadzieje, ze nie bedziesz musiala byc w sytuacji, ze dla Ciebie zabraknie krwi, bo "w banku jest duzo i tak". Jednego dnia jest duzo, a drugiego moze byc
  • Odpowiedz
@Liwiia: rozumiem ze jeśli, czego Ci oczywiście absolutnie nie życzę, było by potrzebne Ci przetaczanie to odmówisz bo osoba która oddała krew była teoretycznie narażona na jednostkowe powikłania?
  • Odpowiedz
@mojarewolucja mirabelko, czy możesz mi odpowiedzieć czy chorzy na łuszczycę mogą oddawać krew? Szukałam i szukałam, ale informacje w google są różne. Raz trafiam na informacje, że absolutnie nie, a innym, że jak najbardziej
  • Odpowiedz
Oddaje w ten poniedziałek, wczesniej nie moge, bo nie minął jeszcze miesiąc od ostatniej donacji, a pilnuje, aby oddawać co miesiąc. W sumie juz 10 litrów mnie poszło w Polskę ;)
  • Odpowiedz
  • 5
@Liwiia
jeśli oddasz bodajże wiecej niz dwa razy to już musisz ciągle bo organizm produkuje za duzo
I co, wybuchasz? Jak można w takie coś wierzyć?
  • Odpowiedz