Wpis z mikrobloga

@budus2: @Perkele93: @DzonySiara: doedukowałem się i wychodzi na to że nie ma to nic wspólnego z przemarzaniem a ze znajdującą się w glebie warstwą nieprzepuszczalną, generalnie może nawet być niewiele pod powierzchnią ale zazwyczaj się go wkopuje u podstawy fundamentu, mimo wszystko u mnie temat i tak został całkowicie #!$%@?, rura drenażowa była praktycznie położona przy ścianie i tylko przysypana kamieniem oraz ziemią, paradoksalnie to właśnie ta dodatkowa podsypka
@budus2: nie no jasne, przy szambie jak najbardziej, tu jednak chodzi o coś innego, ma chronić przed wodami napływowymi a gdy te wody są zamarznięte to i tak #!$%@?, generalnie nie wiem czy w ogóle potrzebuję odwodnienie czy tylko wystarczy odkopać ścianę te 20cm i jej nie zasypywać, dom jest na pagórkowatym terenie i po prostu jeden pokój jest jakby 15cm pod powierzchnią ziemii
@budus2: właśnie coś w ten deseń planuję zrobić, delikatnie wypoziomować grunt wokół domu, krawężnik i wysypać kamieniem, może wrzucę jeszcze tą rurę tylko znacznie głębiej, folia niby była ale to wszystko zrobione tak na #!$%@? aby sztuka