Wpis z mikrobloga

Niech ktoś zrobi takie rondo z przejazdem tramwajowym i ustawi na nie kamerke, ale by się działo :d


@Piechotek: Myśle że szybko by brakło taboru tramwajowego( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Jestem_Tutaj: nie debilu, wjezdzasz na rondo wiec ustepujesz tym co sa na rondzie chyba, ze jest dodatkowy znak, ktory o tym mowi. Zasada prawej reki bylaby, gdyby nie bylo znaku ronda.


@HHHHHH: Znak ronda nie ustala
  • Odpowiedz
@sylwke3100: rondo to rondo pojazdy na nim maja pierwszenstwo, chyba, ze bylby znak na nim mowiacy, ze jest inaczej xd skad wy te madrosci bierzecie? Jestescie z podlasia?


@HHHHHH: Ja wiem że ty jesteś z podlasia i chcesz się tym pochwalić bo macie jedno rondo na 30 gmin ale wystarczy przeczytać przepisy i wyjechać na miasto by się zorientować co i jak.
  • Odpowiedz
@HHHHHH: Tu masz wszystko o czym mowa w tym wpisie

Zgodnie z Rozporządzeniem MI w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, znak drogowy C-12 ruch okrężny na drogach publicznych stosuje się zazwyczaj w połączeniu ze znakiem A-7 ustąp pierwszeństwa przejazdu. Takie połączenie znaków drogowych w myśl Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych oznacza, że kierujący znajdujący
  • Odpowiedz
@sylwke3100: co ciekawe, takich rond nie powinno być nigdzie w Polsce, bo zgodnie z rozporządzeniem:

4.2.12. Ruch okrężny

Znak C-12 stosuje się łącznie ze znakiem A-7 i umieszcza
się na każdym wlocie zgodnie z zasadami określonymi w
punkcie 5.2.1.2.

Na skrzyżowaniach z ruchem okrężnym wokół placu lub
wyspy, pierwszeństwo daje się kierującym znajdującym
się na skrzyżowaniu przed kierującymi wjeżdżającymi na
skrzyżowanie poprzez zastosowanie znaków A-7 i C-12.
  • Odpowiedz