Wpis z mikrobloga

Elo, pomożecie mi rozwiązać coś raz na zawsze ? Jaki jest najlepszy sposób na wysyłanie książek na swojego Kindla ?

Ja robię tak: Używam Calibre żeby przerobić EPUB na AZW3 i wysyłam po kablu (wysyłam tylko AZW3 przez calibre). Konwersja raczej automatyczna i nie grzebie nic w metadanych itp.

Według mnie plusy:

- Mam oryginalną okładkę (jak wysyłałem mailem to często miałem domyślną, brzydka okładkę),
- Odkryłem, że to co wyśle (AZW3) będzie traktowane przez Kindle jako "Book" nie "Document",
- AZW3 (chyba) współdziała z Vocabulary Builder - gdzie przy innym formacie miałem problem (słowa nie dodawały się),
- "Page" po prostu jest,

Według mnie minusy:
- Tak przesłane książki nie zapiszą się w chmurze Amazonu. Czyli jak książkę usunę z urządzenia będę ją musiał znowu dodać ręcznie przez Calibre. Mam racje z tą chmurą ?

#kindle #ebook
  • 15
@Marcos: Ja zawsze najpierw w calibre dziele wyrazy w epub (żebym miał podział na sylaby), potem zamieniam na azw3 z wyjustowaniem tekstu i osadzeniem wszystkich czcionek. Jakoś nie mogę się przekonać do chmury. Chociaż ostatnio chciałem usunąć jeden folder a #!$%@?łem wszystkie książki z czytnika i bolało.
@Cyfranek: @EdenN: Po prostu nie wyszukuje podzielonych wyrazów. Wyszukiwarka w kindle ogólnie jest ułomna ma problem z polskimi znakami, wyszukuje tylko pełne słowa i patrzy na wielkość liter. Gdy muszę coś wyszukać to korzystam z Calibre.