Wpis z mikrobloga

@tfarog: to normalne, że grają najlepsi. Ale stawianie na siłe na Polaków tylko spowolni ich rozwój. To konkurencja powoduje, że stajesz się lepszy. Messi nie byłby tak dobry, gdyby nie rywalizacja z Ronaldo i odwrotnie.
@Sajkoo: zgadzam się, to narzucanie ze musi grać jeden młodzieżowiec to ingerowanie w prowadzenie biznesu. Ktoś ma klub i niech prowadzi go jak chce. Może ktoś ma pomysł ze chce zatrudniać piłkarzy powyżej 30 lat a inny chce zatrudniać tylko francuzów. Górnik Zabrze w Pucharach pokazał gdzie jest nasza młodzież w tej chwili.

Kołtoń to taki typowy polityk, który rzuca banałami, które chcę słyszeć lud.
@tfarog: Klub w najwyzszej klasie rozgrywkowej ma mieć tyle kasy żeby sobie kupic gotowych piłkarzy,a od szkolenia i odnajdywania talentów są niższe klasy rozgrywkowe,jakby w Polsce było tylu piłkarzy na odpowiednim poziomie żeby grać np.Piątek czy Kownacki to by nie było obcokrajowców,ale dużo takich piłkarzy nie ma.
@Hetman11: ale ja nie chce im zabierać, chciałbym żeby nie przestawali się rozwijać. Te wszystkie Możdżenie, Furmany, Wolskie czy Chrapki mogli spokojnie zrobić większą karierę, ale po co, skoro tutaj mają status kluczowych zawodników i porządne pieniądze. Źle mnie zrozumiałeś.
@Hetman11 to skądś się bierze. Poziomu topowych lig nigdy ekstraklasa nie osiągnie, więc nie ma co nawet mierzyć w duże transfery :) Kluby bogacić się mogą jedynie przez szkolenie i transfery, bo nie wierzę, że jakiś szejk nagle w Polsce zainwestuje.
@qdlatyxes: Nie no nie ma co bujać w obłokach,ja daje przykład Bragi czy Dnipro które marketingowo są w naszym zasięgu a były niedawno w finale europejskiego pucharu :) Ale kasy trzeba,pomyśl jakby taki Orlen i NBP sie sztachnęły i dały po 15mln euro za pierwsze i drugie miejsce w lidze i z zaznaczeniem ze rok po roku dany klub nie moze dostać,z przeznaczeniem tylko na transfery i kontrakty,żeby preziów nie świerzbiły
@Hetman11 Przede wszystkim nie ma systemu szkolenia, dobrych wzorców piłkarskich, itp. Kasy nie ma, bo jak tylko coś się pojawi, od razu jest rozpierdzielone. Ja się dziwię, że ktoś jeszcze tę ligę ogląda, mnie się znudziło jakieś 20 lat temu, od czasu do czasu patrzę jeszcze na popisy polskich pseudoklubów w pucharach, choć sam nie wiem po co.