Wpis z mikrobloga

1 888 - 1 = 1 887

Tytuł: Metro 2033
Autor: Dmitrij Głuchowski
Gatunek: fantastyka postapokaliptyczna
★★★★★★

„Metro 2033” jest przypowieścią o postnuklearnej Moskwie, gdzie ci, którzy przeżyli kryją się przed promieniowaniem i nowymi formami życia w stołecznym metrze – największym schronie przeciwatomowym świata. Rozproszone grupki ludzi tworzą państwa-miasta na stacjach kolejki podziemnej, handlując, wojując i układając się między sobą. Bohater książki, Artem, aby ocalić swoją stację, jest zmuszony do wyprawy na drugi koniec metra...

Powieść dość długo się rozkręca, momentami nabiera tempa aby później zwolnić, tak kilkukrotnie. Cała powieść to historia widziana oczyma głównego bohatera Artema, to dzięki niemu poznajemy tajemnice i legendy którymi owiane jest tytułowe Metro. Końcówka książki mnie zawiodła, po całości spodziewałem się innego zakończenia. Raczej nie sięgnie po kolejne tomy.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz LegoCiemnyLas - 1 888 - 1 = 1 887

Tytuł: Metro 2033
Autor: Dmitrij Głuchowski
Ga...
źródło: comment_anOko5V6KGKoD7gVFkvzIqhFBMlBIbdT.jpg
  • 7
@Piottix: czy każda kolejna część jest kontynuacją poprzedniej, czy nie są ze sobą jakoś szczególnie powiązane?
Rzecz w tym, że nie wiem czy chciałbym łyknąć 2034, ale jeśli przy 2035 nie zrozumiem ocb, to jakoś się zmuszę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)