Wpis z mikrobloga

Mirki macie jakieś stronki do szukania zleceń na zrobienie prostych stronek itp? Chcę poszukać zleceń żeby budować portfolio a że to początki to chcę jakieś mało płatne zlecenia co by presji nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) z góry dziękuję za pomoc

#programowanie
  • 8
@panczaber: Powodzenia w konkurencji z hindusami i innymi studentami. Gdyby złapanie zleceń na boku było takie proste, to każdy by to robił. Oh wait, to jest proste i właśnie do pewnego momentu każdy to robił. Co skończyło się stanem obecnym, czyli pracą za wpis do portfolio, którą i tak ciężko dostać.

Zdobywanie klientów, to najcięższa rzecz w biznesie.

oferia.pl, freelancer.com i inne takie.
@zakopiak: zakładam, że to nie takie proste ale jestem zdeterminowany :-) chcę spojrzeć też na jak wyglądają typowe wymagania przy takich ofertach itp. a co do hindusów liczyłem właśnie na jakąś polską stronkę. Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@panczaber: Jeśli zaczniesz tam gdzie większość, masz najmniejsze szanse, bo największa konkurencja. Szukaj klienta alternatywnymi sposobami. Czasami na mirko ktoś szuka wykonawcy na zlecenie.

Oczywiście to wszystko zakładając, że masz kilka lat doświadczenia komercyjnego z programowaniu, a nie będziesz się dopiero uczyć wykonując zlecenia.
@zakopiak: doświadczenia kilku lat nie mam stąd też chęć uzyskania zleceń nawet za grosze - pomęczę się najwyżej trochę dłużej z jednym zleceniem ale skoro ma iść do portfolio to nie może być fuszerka na całego :P Niestety bez jakiegoś portfolio chyba nie znajdę pracy w IT a to mój cel, chcę się rozwijać jednak dla mnie na własną rękę to ciężkie mając już jedną pracę na głowie ¯\_(ツ)_/¯
@panczaber: Nie chciałbym być Twoim klientem. Poza tym takie gówno zlecenie na postawienie Wordpressa jest nic nie warte w CV. A każde ambitniejsze zlecenie i tak #!$%@?.

Moim zdaniem zaczynasz od dupy strony. Poducz się po prostu. Open source'owy projekt zawsze będzie na plus oczywiście, ale nawet i pisanie do szuflady jest lepsze niż pieprzenie się z klientem. Szkoda czasu.

Jak będziesz technicznie w porządku, to dostaniesz robotę w IT. Jak
@zakopiak: hmm dzięki za te słowa, dają do myślenia.
Mam problem z samym sobą czyli szukaniem "weny" za co się zabrać, stąd pomysł na jakieś zlecenie. A jak nie ma weny to i brak produktywności i nauka nie idzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Polecałbyś bardziej wałkowanie tutoriali czy szukanie weny na jakieś bardziej lub mniej ciekawe "projekty"?
@panczaber: Nigdy nie polecam tutoriali. Tutoriale pokazują jeden ze sposobów zrobienia konkretnej rzeczy. I to zwykle jakiegoś książkowego przykładu. Wtedy wydaje się wszystko proste i przyjemne. W rzeczywistości żaden projekt tak nie wygląda.
Poza tym sprowadza się do przeklejania kodu, to powoduje, że niby rozumiesz, co robisz, ale tak na prawdę niewiele się uczysz. Jakbyś miał otem to sam z palca napisać, to być nie potrafił.

Lepszym sposobem moim zdaniem jest
@zakopiak: wydaje mi się, że nie brakuje mi motywacji a bardziej celu. Kiedy już jednak mam cel to samo kodowanie to część którą naprawdę lubię i zatracam się w tym do reszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem w tym że właśnie chcę się rozwijać ale ciężko mi obrać cel a klepanie tutoriali z udemy wydaje mi się trochę nienaturalne. Nie próbowałem natomiast metody którą polecasz. Wydaje mi