Wpis z mikrobloga

Samochody umierają. Zaczyna się epoka przemieszczania, nie kierowania

Zachar, Marek Drives i inni youtuberze to dinozaury. Badania pokazują, że nowe pokolenia nie chcą tracić czasu na kierowanie samochodem. Interesuje ich wygodne i bezproblemowe przemieszczanie się. Dlatego na naszych oczach umierają samochody, bo już za moment czy chcecie czy nie auta jakie znamy znikną z ulic. Może nie jutro, może nie pojutrze. Ale w skali historii to się już zdarzyło.

#renault #samochody #motoryzacja #
Pobierz francuskie - Samochody umierają. Zaczyna się epoka przemieszczania, nie kierowania

...
źródło: comment_s8juP9S3U9vVIMneR04zGSnPdlaFAGJS.jpg
  • 25
@mamFAJNYnick: Ja tego właśnie nie rozumiem. Oczywiście zawsze będą różni ludzie i jedni będę lubić jedno a drudzy drugie, ale do cholery co ludzie mają robić jak samochody będą się same prowadziły?

Nie chce brzmieć jak stary dziad ale jest różnica między automatyzacją prowadzącą do ułatwienia prowadzenia czy robienia czegokolwiek, a co innego gdy człowiek będzie tylko rozkazy wydawał.

Nie rozumiem co miałbym robić w takiej podróży. Mam zęby myć, oglądać
@cwlmod: a co teraz robią pasażerowie w takich podróżach?

Bardzo dobrze, że "ręczne" prowadzenie samochodu odchodzi do lamusa: 1) bezpieczeństwo - jestem 100% pewien, że gdyby wszystkie auta prowadziły komputery, do tego jeszcze komunikujące się ze sobą nawzajem, to wypadków by po prostu nie było, 2) jak mam stać w korku "ręcznie" (bo jednak większość czasu jaki spędzam w aucie to korki) to wolę, by postał za mnie automat :)
@mamFAJNYnick: To nie do końca jest rozwiązanie, bo takie auto będzie się częściej psuło, będzie zwyczajnie starsze i nie będzie w nim najnowszych bajerów. Jeśli te autonomiczne pojazdy wejdą do mainstreamu to przecież cała klasa premium pójdzie w autonomie, a normalne sportowe auta takich marek będą ekstremalnie drogie. Zwykłe auto będzie jak dzisiaj auto sportowe. Spójrz na taką mazdę mx-5. 130k za podstawę która ma #!$%@? silnik. Wszystko przez to że
@size: W korku to i dzisiaj można już prawie tak jeździć. To jest oczywiście przyszłośc, bo stanie w korku jest faktycznie bezsensownym czekaniem i jest na tyle łatwe że można to w prosty sposób zautomatyzować.

Ok, mój różowy nic nie robi bo ma chorobę lokomocyjną. Dzieciaki siedzą w telefonach, ale dlaczego kierowca ma robić to samo? Czy siedzenie w telefonie jest w jakikolwiek sposób rozwijające? Audiobooka możesz słuchać prowadząc. Jak zrobisz
@francuskie: moim zdaniem od zawsze dla większości samochód służył tylko do przemieszczania się i gdyby była możliwość to by nie kierowali. Kiedyś ludzie po prostu nie byli tak śmiali w marzeniach, ze względu na brak możliwości technicznych. Nie oszukujmy się - dla większości samochód to taki większy sprzęt AGD - ma tanio spełniać swoje zadanie (komfortowo przewozić z punktu a do b) i tyle. Jest grupa dla której samochód to oznaka
@size: Ja mam problemy? To ty jest na tyle głupi, że nie widzisz kroczącego debilizmu. Czytanie encyklopedii niby co ma mi dać? Kupę suchej wiedzy, którą od razu zapomnę?

Nawet nie potrafisz zajarzyć, że nikt w przyszłości nie będzie wajchą machał, bo era automatów nadchodzi do europy. Auta premium praktycznie tylko z automatami są kupowane.
@v-tec: Korki to inna sprawa, ale przyznam, że gardzę ludźmi, dla których samochód jest tylko narzędziem do przemieszczania się. Dla mnie to są takie puste łby, dla których jedyną przyjemnością i potrzebą w życiu jest picie, #!$%@? o niczym ze znajomymi i siedzenie w internecie oglądając filmiki lub czytający pierdołowate artykuły. Nie wierze, że ktoś uprawiający jakikolwiek sport lub robiący w życiu karierę, nie postrzega auto jako symbolu statusu i lub
@size: Nazwanie kogoś głupim to nie obraza. Szczególnie jeśli podparte jest to argumentami. Jakoś nie widzę, żeby wykop był portalem ze śmiesznymi obrazkami tylko najciekawszym miejscem wymiany poglądów w polskim internecie. Jeśli dla ciebie dyskusja w internecie jest bez znaczenia, to czym się kierujesz w życiu? Może twoje życie jest bez znaczenia, skoro nie chcesz nawet prowadzić auta tylko wolisz siedzieć w necie na "portalu ze śmiesznymi" obrazkami? Ja jednak wole