Wpis z mikrobloga

Patrzcie kochani, kolega, któremu pożyczyłem kilka lat temu komputer do oglądania filmów 'na wygnaniu' zwrócił mi go. Nadal zainstalowany jest ten sam system, który oryginalnie pracował na tym komputerze zaraz po zakupie. Komputera używałem jako student... od tego czasu popsułem MacBooka, Samsunga, Della XPS, Lenovo X1 Carbona, a ten skurczybyk działa. I powiem Wam, że wszystko śmiga i otwiera się lepiej niż na nowych i7-kach ;) Sentyment mocno. #ibm #thinkpad #x60 #nostalgia

P.S. Nawet aplikacja od modemu Sagem F@st 800 jest :D #gimbynieznajo
Pobierz nadmuchane_jaja - Patrzcie kochani, kolega, któremu pożyczyłem kilka lat temu kompute...
źródło: comment_RzLWFWqJNp1rU4GfQol0bgSITVJRlrBZ.jpg
  • 14
@nadmuchane_jaja: mam takiego od 7 lat, przeżył wyjazd do Albanii, kilka przeprowadzek, intensywne użytkowanie przez parę osób - tylko system to Xubuntu - teraz ma drugie życie z SSD i nową bateria - służy jako wyświetlacz do bajek i jako zapas jak któryś inny lap się zepsuje - śmiga jak dziki ;)
@kaczor: ja mam sentyment do serii X. pamiętam na uczelni ludzie tachali te krowy Asusy, Toshiby, wielkie, ciężkie... a X-y w tamtych (moich) czasach uczelnianych wyglądały jak z innej planety. Nie miały napędu CD, dyskietek, etc. Ale za samą 'lekkość' i poręczność biły wszystko na głowę.
@nadmuchane_jaja: Nadal tachają ludzie wielkie laptopy na uczelnie. Ja od czasu do czasu wezmę moją X220, jak coś potrzebuję. Ziomek z grupy był zaskoczony, że bez problemu sobie gram na nim w NFS Carbona :)
@nadmuchane_jaja: Ha! mam prawie identycznego - tylko że X60T (tablet konwertowalny. IBM robił konwertowalne laptopy z digitizerem zanim to było modne :D). Wyciągam go z szafy kilka razy do roku, tyrany niesamowicie jak już działa, bo służy mi jako komputer nawigacyjny na jachcie, więc sól, wilgoć itd. Działa jak marzenie, choć już nieco wolno no i rozdzielczość już trochę irytuje. Musiałem tylko akumulator 2x zmieniać.

Właśnie się waham, czy brać innego
@Szalom: nie wiem jak teraz, ja miałem jedną z pierwszych wersji... touchpad katastrofa, procesor mułowaty, rozdzielczość 4K i na tamten czas obsługa przez windowsa 7 była dyskusyjna, ogólnie dla mnie jeden z gorszych komputerów jaki miałem :/ no i klawisze funkcyjne od F1 do F12 zrobione na tym beznadziejnym, dotykowym pasku... katastrofa w użytkowaniu