Wpis z mikrobloga

Ej w ogóle dlaczego zwrot "nie jestem rasistą, ale" jest dla wielu obiektem beki. Co Was tak w nim triggeruje? Czy dla Was coś zawsze jest albo białe, albo czarne, nie ma szarości? W jakim świecie Wy żyjecie?

- Nie mam nic do bezdomnych, ale nie lubię jeździć z nimi w jednym przedziale w pociągu,
- Lubię pomidorową, ale dodaj do niej ryżu to wyleję do kibla,
- Nie interesuje mnie piłka nożna, ale oglądam ME i MŚ gdy się odbywają,
- Lubię Pink Floyd, ale wczesny okres jest dla mnie asłuchalny,
- Nie lubię Jimmiego Hendrixa, ale nie mogę mu odmówić ogromnego wpływu jaki wywarł na technikę gry na gitarze,
- Nie jestem rasistą, ale... O #!$%@?, TO JESTEŚ ALBO NIE JESTEŚ XDXDXDXD, TYPOWY PRAWAK OGARNIJ SIĘ, UWIELBIAM TAKICH TYPÓW, KLASYK XDXD

Weźcie przyjmijcie do wiadomości, że nie trzeba tolerować wszystkich aspektów jakiegoś zjawiska, po to mamy rozum żeby dokonywać dedukcji, każdy ma swoje granice tolerancji i jedni będą jak owce w stadzie bezmyślnie podążać w jedynym słusznym kierunku nie patrząc na nic, a inni pomyślą i rozejrzą się w lewo, prawo i przed siebie zanim wyrobią sobie opinię.

#zalesie #pytanie
  • 82
@rozowazielona: to jest właśnie to o czym piszę. Czy muszę się godzić na wszystko i akceptować każdy aspekt jakiejś grupy jak pelikan? W imię czego? Niech sobie będzie, niech sobie żebrze pod dworcem cały dzień, niech pije wino w parku o siódmej rano i niech śpi na przystanku w południe, ale nie będę tolerował zapachowej otoczki jakiejś osoby w imię zachowania dobrego tonu, poprawności itp, bo nie jest to moim obowiązkiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@HonyszkeKojok: Rasizm z definicji to pogląd o wyższości jednych ras nad innymi i wierzenie w różnice behawioralne i intelektualne między rasami/grupami etnicznymi. Opinie to sobie możesz wyrażać o tym czy lubisz lody waniliowe a nie o temacie który ma prostą odpowiedź (bo rasizm jest traktowany wg nauki jako bezpodstawny). Chciałbym żebyś dal przykład tego jak nie tolerujesz wszystkich aspektów rasizmu xd bo na razie to dużo gadasz nic nic mówisz i
@jeronimo_martini: Według mnie gdy ktoś zaczyna tekst od "nie jestem rasistą, ale" to próbuje się bronić przed hejtem ze strony ludzi uznających, że należy tolerować wszystko

Np. jeśli powiem: "nie jestem rasistą, ale uważam, że narzucanie przez uchodźców ich zasad w miejscach gdzie się umieszcza to przesada i powinno być zduszane" to jest to moja opinia, czy właśnie okazało się, że nienawidzę jakiejś grupy i stawiam się intelektualnie i behawioralnie nad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@HonyszkeKojok: Co ma temat uchodźców do rasizmu? Uchodźcy to uchodźcy, nieważne skąd. A to czy narzucają swoje zasady to też kompletnie inny temat; większość osób które używają sformułowania o którym mówisz to ludzie którzy uważają że osoba homoseksualna i heteroseksualna mają te same prawa bo obie nie mogą wyjść za mąż za osobę tej samej płci, lub że trzeba tolerować ich intolerancję.
@jeronimo_martini: Nie jestem rasistą, ale byłem świadkiem ogromnej ilości sytuacji, która potwierdzały rasistowskie stereotypy ¯\_(ツ)_/¯ Zazwyczaj osoby, które są bezkrytyczne w kwestiach rasizmu, homoseksualizmu i kilku innych -izmów, to osoby, które nigdzie w życiu nigdzie nie były, a obce języki słyszały tylko w TV, ale chciałyby uchodzić za światowe i wszystkowiedzące
@HonyszkeKojok:
Wysiłek intelektualny jest dla ideologicznych troglodytyów jak kamień w bucie - im dłużej musisz go podejmować tym bardziej otwierają ci się oczy na to, jak bardzo irracjonalna jest ideologia, jak bardzo wypaczone i wręcz głupie są niektóre proponowane przez nią pomysły i jak bardzo ludzie zdolni są wykrzywiać rzeczywistość, żeby w jakiś sposób móc ją w ogóle zaakceptować. Dlatego recepta siewców ideologicznych jest prosta - nie myśl, przyjmuj i akceptuj.
- Nie mam nic do bezdomnych, ale nie lubię jeździć z nimi w jednym przedziale w pociągu,


ale nie lubię bezdomnych, bo śmierdzą

- Lubię pomidorową, ale dodaj do niej ryżu to wyleję do kibla,


ale nie lubię pomidorowej z ryżem

- Nie interesuje mnie piłka nożna, ale oglądam ME i MŚ gdy się odbywają,


interesuje mnie piłka nożna na mistrzostwach

- Lubię Pink Floyd, ale wczesny okres jest dla mnie asłuchalny,
@utopjec: @HonyszkeKojok: problem też jest taki, że obecnie pojęcie rasizmu przykleja się do wszystkiego nawet jak nim nie jest.
Często w dyskusjach na temat przestępczości w Stanach ludzie piszą rzeczy typu (uwaga, będzie przykład z dupy bez konkretnych danych) "nie jestem rasistą, ale 60% morderstw w Stanach popełniają osoby czarnoskóre" czy tego typu rzeczy i ludzie zarzucają im zachowanie rasistowskie za zwykłe przytoczenie statystyki policyjnej. Oczywiście bardzo często po takim