Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie panuje takie uwielbienie Czech?

- 25 lat temu mieli pkb per capita 2x większe od Polski, teraz prawie się zrównało
- jeden z najbardziej skorumpowanych krajów w Europie
- w ponad 300 gminach mają cygańskie getta, w których szacuje się, że mieszka ponad 120 tys. cyganów
- drogi o wiele gorsze niż w Polsce
- prawie 1/3 czechów regularnie korzysta z usług wróżbiarskich
- rozwiązłe kobiety
- śmieszny język
- niesmaczne piwo

#czechy #ekonomia #gospodarka
  • 104
@Ignacy_Loyola:
- 120 tysięcy cyganów to śmieszny odsetek czegokolwiek (pomijając, że co mają zrobić? wymordować? - to słowacy mają #!$%@? z cyganami)
- drogi są gorsze tam gdzie są starsze od naszych.
- 50% polaków uczęszcza co tydzień do wróżbitów i dotujemy je z kasy pańśtwa w miliardowych kwotach
- rozwiązłości nie skomentuję
- śmieszny język - serio?
- piwo w zależności co kto lubi
- pkb per capita:
polska: 15751.23
@Ignacy_Loyola:

- jeden z najbardziej skorumpowanych krajów w Europie


potrzebne źródło

- - prawie 1/3 czechów regularnie korzysta z usług wróżbiarskich


a u nas nawiet więcej wierzy w dziadka na chmurce, co to w ogóle ma być?
Pytanie wróżki o przyszłego męża > mówienie innym jak mają żyć bo moja religia to nakazuje

- - drogi o wiele gorsze niż w Polsce


potrzebne źródło

@ZaQ_1:

a z plusów ujemnych to
@Stona: spoko
w takim razie muszę tłumaczyć:
to był skrót myślowy. Jestem w internetach a nie na sympozjum historii i zwyczajnie nie chciało mi się pisać elaboratu o tym, jak to czechosłowacja była podobnie jak polska w rosyjskiej strefie wpływów po wojnie
po 45 do 89
i nie rosyjskiej tylko radzieckiej
wybacz, że uraziłem prawdę historyczną. Ale i tak drugi raz napisałbym to samo. Łatwiej
@Dr_Killjoy całkiem możliwe, że masz rację. Bywam głównie w przygranicznych miejscowościach, więc może to ich specyfika. No i to nie są tylko krzywe spojrzenia, oni stają się mega bucami w momencie jak tylko słyszą polski język.
@Ignacy_Loyola: Tak jak wiele osób napisało, Czechy jako państwo jest bardziej przyjazne dla obywatela, w Polsce na każdym kroku czeka Cię jakieś utrudnienie - trudniej załatwić sprawę w urzędzie, zapisać się do lekarza, wyrobić prawo jazdy. Niestety w naszym kraju najmniejsza pierdoła może Ci spędzać sen z powiek, gdzie w innym kraju załatwienie czegoś to pstryknięcie palcem.
Ale nie oszukujmy się, wiele ludzi przesadza z tym ubóstwianiem Czech - tak naprawdę
@ZaQ_1: ja jakoś nigdy nie spotkałam się z jakś mega "bucowatością" Czechów wobec Polaków, ale nie raz juz byłam świadkiem odwrotnej sytuacji...
1) górskie schronisko (Praděd - Ovčárna) - Polski Pan podchodzi do dziewczyny pracującej przy barze w celu rozliczenia rachunku, dziewczyna nie bardzo rozumie po polsku, próbuje na migi pokazac ,że trzeba poczekać na kolegę kelnera - pan zaczyna na nią krzyczeć, że mu się śpieszy, że durna bo nie