Wpis z mikrobloga

Jako że do 8 sezonu Gry o Tron jeszcze daleko (najświeższe informacje mówią o premierze nawet w późniejszym terminie niż kwiecień 2019 roku) chciałbym skupić się na informacjach, które dotyczą pierwszego z pięciu spinoffów. To teraz wszystko co wiemy na temat zamówionego już przez HBO prequela Gry o Tron:

Rozpoczęcie nagrań: Początek 2019 roku
Premiera: 2020 rok (zapewne jego druga część)
Showrunnerzy: Jane Goldman (między innymi współscenarzysta filmu X-Men:Pierwsza klasa) oraz George R. R. Martin
Budżet: Brak informacji
Czas: Era Herosów, około 10 tysięcy lat przed wydarzeniami z Gry o Tron

Informacje na temat Ery Herosów - źródło westeros.pl:

W trakcie trwania Ery Herosów Pierwsi Ludzie i dzieci lasu żyli ze sobą w zgodzie. Był to okres, w którym pojawiły się takie legendarne postacie jak Brandon Budowniczy, Garth Zielonoręki, Lann Sprytny, Durran Smutek Bogów czy ser Arrys Arryn, które zapisały się w legendach i były założycielami najpotężniejszych rodów panujących później w Westeros. Zaczęły formować się liczne królestwa, których ostateczna liczba wyniosła siedem.To podczas Ery Herosów nastąpiła Długa Noc, najmroźniejsza i najciemniejsza zima w historii Westeros, trwająca całe pokolenie.

"Tysiące lat temu nadeszła zima, mroźna, sroga i tak długa, że żaden człowiek nie potrafił jej objąć swoją pamięcią. Nadeszła noc długa jak jedno pokolenie. Królowie drżeli i umierali w swoich zamkach, podobnie jak trzody w zagrodach. Kobiety wolały udusić swoje dzieci niż patrzeć, jak umierają z głodu. A kiedy potem płakały, łzy zamarzały na ich policzkach"

Stara Niania, „Gra o tron”

W trakcie Długiej Nocy biali wędrowcy przyszli po raz pierwszy. Są to zimne, martwe istoty, które nienawidzą żelaza, ognia i słońca, a nawet stworzeń, w których żyłach płynie gorąca krew. Zaatakowali Westeros, dziesiątkując armie ludzi i prowadzących je bohaterów. Ujeżdżali martwe konie, prowadząc hordy zabitych. Nie mieli litości dla kobiet ani dla niemowląt. Pierwsi Ludzie zjednoczyli się z dziećmi lasu, by walczyć z białymi wędrowcami jedyną skuteczną na nich bronią – obsydianem, zwanym inaczej smoczym szkłem. Pod dowództwem bohatera zwanego Azorem Ahai udało pokonać się Innych i zepchnąć ich na daleką Północ. Azor Ahai dzierżył wtedy wielki, ognisty miecz, zwany Światłonoścą. Bitwę z białymi wędrowcami nazwano później Bitwą Świtu.Po pokonaniu Innych Bran Budowniczy z pomocą olbrzymów, Pierwszych Ludzi i być może dzieci lasu wzniósł Mur: ogromną fortyfikację z lodu, chronioną pradawną magią. Mur broni ludzi przed najazdami z północy. Powstaje Nocna Straż, której zadaniem jest obsadzenie i ochrona Muru. Mówi się, że Bran Budowniczy wybudował Winterfell i został pierwszym Królem Północy.Wkrótce po ukończeniu Muru trzynasty Lord Dowódca łamie przysięgę. Zostaje uwiedziony przez ożywionego trupa kobiety poza Murem. Ogłasza się Nocnym Królem, a z członków Nocnej Straży tworzy swoją własną armię. Podczas mrocznych lat jego rządów wydarzyły się potworności, o których mówi się na Północy nawet po kilku tysiącach lat. Starkowie z Winterfell i Król Za Murem, Joramun, łączą siły, by pokonać Nocnego Króla i przywrócić honor Nocnej Straży. Ten sam Joramun odnajduje Róg Zimy, który podobno może zbudzić olbrzymy z ziemi.

#got #graotron #seriale #film #filmy #ksiazki #hbogo #hbo
Pobierz okociskoko - Jako że do 8 sezonu Gry o Tron jeszcze daleko (najświeższe informacje mó...
źródło: comment_TTwjQhOE6qfB66MP8ruyDBrnJLF3fakJ.jpg
  • 14
@oko_ci_skoko: Co do premiery to raczej celowałbym w 2021r. W 2020r. możemy bardziej spodziewać się 3 sezonu Westworld. HBO (przynajmniej jak dotąd) nowe sezony swoich topowych produkcji wydaje co dwa lata. Na przemian GoT - Westworld.
@oko_ci_skoko Ech, tyle fajnych okresów, politycznych zawieruch w tym świecie, a oni postanowili wybrać z tego czas, który odpowiada najbardziej sztampowym schematom fantasy. Ile lepiej by się oglądało dworskie intrygi, wojny domowe, Targaryeńskie odpały, zamiast przedawkowania herosów i magii, jak w każdym innym fantasy.
@khaes: Prawda. Ten spinoff mnie trochę zawiódł. Ale może poznamy bardziej motywacje Białych Wędrowców? O ile jakiekolwiek są xD. Ja bym sobie obejrzał upadek Valyrii, albo coś z Targaryenami, a najbardziej w marzeniach to widnieje u mnie historia Asshai i Krain Cienia skąd Deanerys otrzymała smocze jaja. Te krainy mają ogromny potencjał przez swoją tajemniczość.
@Konrad146L: @khaes: I mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz. Ja wiem, że i tak będziemy oglądać no ale to się zapewne skończy tak, że będzie ten Azor Ahai, który zabije swoją ukochaną by stworzyć Światłonośce, po czym przegonią Białych Wędrowców i elo xD? To Pieśn Lodu i Ognia, więc liczę na jakieś intrygi, spiski, a jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić w tamtym okresie czasu no chyba, że Martin wymyśli jakieś
@oko_ci_skoko Ja bym tam wolał spin off,o rebeli Roberta albo o pięciu fortach na dalekim wschodzie Essos które chronią królestwo Yi ti przed mieszkańcami za pięcioma fortami.Ale spin off o długiej nocy też jest dobrym pomysłem tylko pewnie spory budżet będą musieli włożyć w projekt
@Edward_Kenway Jest kupę seriali, filmów fantasy, niższych i wyższych lotów, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że to co odróżnia uniwersum Martina od tych wszystkich innych, jest jego realność, to że elementy magiczne, nadprzyrodzone są tam stonowane, a całość skupia się na ludziach. Ludziach, którzy nie są herosami, ale ludźmi - i jak popełniają błędy to ponoszą ich konsekwencje. Ten brutalizm i realizm wyróżnia świat Gry o Tron, od wszystkich