Wpis z mikrobloga

Close-up jednej z pracy Wojtka Fusa, naszego rodaka pomykającego sobie od dłuższego czasu w grafice 2d i chyba w 3d też coś mu się zdarza. Obserwowałam jego teczkę na forum max3d w odpowiednim dziale, sporo złotego contentu (nie tylko od niego) można tam wyłapać.

Podoba mi się jego workflow, widać to szczególnie w pracach portretowych (które są chyba jego comfort-zone'm, ale to super, bo sporo osób ma problem z twarzami) i stopniu ich "wygłaskania i wydłubania" niestandardowymi metodami, obracaniem pracy i malowaniem tak, odbijaniem jej co chwila i korygowaniem nierówności niewidocznych na pierwszy rzut oka... No i współpraca, czy tam nauka, od Shaddiego Safadiego (o ile pamiętam dobrze, jak nie - mea culpa) i blokowanie dużych kształtów na pierwszym planie przez różne warstwy. Podłapąłam parę sztuczek. ;) Podoba mi się, że nie odstawia chamskiego photobashowania przerobionych zdjęć ze stocku ani nadmiernego wrzucania tekstur na różne tryby mieszania zamiast malowania nierówności "zwykłym okrąglakiem".

Mega. Pasuje w sumie na tapetkę jakąś... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grafika #grafika2d #grafikakomputerowa #cyberpunk #wojtekfus
Misericordia - Close-up jednej z pracy Wojtka Fusa, naszego rodaka pomykającego sobie...

źródło: comment_6oZxmxpgV30fCUr9wH6Q4cRFwbEcCvM0.jpg

Pobierz
  • 6
@Misericordia: Mam pytanko, slyszalem kiedys, ze cos tam umiem rysowac. Mam tez tablet graficzny bamboo. Jakie kroki powinienem podjac, jesli moim celem jest nauka tworzenia takich cyfrowych obrazow? Wystarczy na poczatek stary komputer i wyzej wymienieony tablet? Jaki program wybrac? Wydajesz sie obeznana.
@vegetka: takiego słownictwa używa się w branży.
@DywanTv: myślę, że warto uczyć się programów ze stajni Adobe, tzn. Photoshopa. Sama w nim pracuję (CS6) i jest bardzo intuicyjny, jak zaczynałam to uczyłam się również na CSach, nie używałam instrukcji, po prostu grzebałam w menusach i patrzyłam na efekty. Kluczem jest dobre poznanie podstaw zwyczajnego rysunku, pomocne jest chodzenie na jakieś lekcje lub warsztaty, tłuczenie martwych natur, potem portretów itepe. Musisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Misericordia: a to nie łatwiej nauczyć się angielskiego zamiast tworzyć takie potwory? Nie musisz odpowiadać, gdyż wiem, że moje biadolenie nic nie zmieni. Ale ciężko się na to patrzy.