Wpis z mikrobloga

  • 4436
Wynajmuje garaż, w pobliżu ogrodków działkowych od starszego pana. Mam w nim głownie narzędzia, części, bajzel i rozgrzebane auto. Od jakiegoś czasu do garażu usilnie wchodził mi jeż, wciskał się pod drzwiami, a ja usilnie go wynosiłem w okoliczne zarośla, zabawa trwała około 3 tygodni i prawie za każdym razem jak przychodziłem, jeż tuptał po garażu. No to teraz patrzcie co dziś znalazłem w stercie szmat pod starą kurtką. No i co ja mam teraz z nimi zrobić? Plusujcie jeża w morde jeża xD
#zwierzaczki #zwierzeta #pytanie #jeze
catsky - Wynajmuje garaż, w pobliżu ogrodków działkowych od starszego pana. Mam w nim...

źródło: comment_cia1fMSkbKVxy65yt0ghD4AHetLhp0TQ.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
@catsky: Skontaktuj się z fundacją tak jak wyżej było już napisane - oni zabiorą jeżyki, bo są pod ochroną. W międzyczasie możesz je dokarmiać - jeże są mięsożerne, ale kocią karmę też zjedzą. U mnie na działce urzęduje jeż, który razem z kotami chętnie wcina mięsko i okrutnie przy tym mlaszcze :)
  • Odpowiedz
@miesiek432

Pod żadnym pozorem nie wolno podawać jeżom do picia krowiego mleka. Pomimo powszechnego przekonania, nie jest ono dla jeży zdrowe, chociaż bardzo chętnie pite. Układ pokarmowy jeży nie ma możliwości trawienia zawartej w mleku laktozy, która rozkładana przez bakterie gnilne powoduje wystąpienie nieżytów i wzdęć, które mogą doprowadzić do śmierci jeża.
  • Odpowiedz
a już preczytałem że od zwykłej kociej nic im się nie dzieje.


@catsky: u mnie w ogrodzie wyżerają psią karmę z miski. Pies je olewa ;-)
  • Odpowiedz
@IgorK: U mnie jak jeż wbije się do miski to koty grzecznie czekają aż skończy ucztę i odejdzie, bo się dygają XD
@misiek432: No cóż... Ludzie też potrafią wpierdzielać coś, co im szkodzi :P
  • Odpowiedz
@hejk4: To jest konieczne? Wydaje mi się, że mają tam dobrze, teraz będą miały tam święty spokój, do tego będe im jakieś jedzenie i wodę dostarczał, nie wydaje mi się żeby stała im się tam jakaś krzywda. No ale jeśli dasz jakieś solidne argumenty to gdzieś to zgłoszę, ale wydaje mi się że to kwestia niecałego miesiąca i sobie potuptają stamtąd. Dokoła są zarośla, stare sady i ogródki działkowe.
  • Odpowiedz
@catsky:
Jeże jedzą robaki, dżdżownice, jakieś winniczki albo te małe białe larwy na ryby. (chyba mączniaki)
Zamiast wody nalej im mleka :)
3mam kciuki, że je odchowasz :D
I koniecznie nadaj im jakieś imiona! :D
  • Odpowiedz
@catsky: Jeśli mają u Ciebie dobrze to nie jest to konieczne - my swoich też nie zgłaszaliśmy, bo są na działce (czyli nie grozi im niebezpieczeństwo np. rozjechania) i dokarmiamy je, a później grzecznie zapadają w sen zimowy. Sądziłam po prostu, że chcesz ich się pozbyć z garażu, dlatego doradziłam Ci fundację :)
Nie dawaj im tylko mleka, poczytaj o ich diecie żeby z dobrych chęci to im krzywdy nie zrobić
  • Odpowiedz
@catsky: Btw, jeże wydają śmieszne dźwięki przy jedzeniu, bo głośno mlaszczą - jak to pierwszy raz usłyszałam to nie mogłam ogarnąć skąd ten dźwięk i o co chodzi :) Moje działkowe jeże są już na tyle "oswojone", że w misce to potrafią i zasnąć, ale nawet jak jedzą to spokojnie można podnieść miskę, a one w niej wciąż siedzą i nie przerywają posiłku :D
  • Odpowiedz