Wpis z mikrobloga

No i będzie winko z czarnych winogron, odmiana pinot noir. Gąsior 34 litry przygotowany. W tym roku duży plon, a nie wszystko jeszcze zebrane. Część gronek jest taka pomarszczona, bo osy, szerszenie i muchy nie próżnowały... No cóż, te pomarszczone pójdą do śmieci. ¯\_(ツ)_/¯

#gotujzwykopem #pijzwykopem #wino #winodomowejroboty #winodomowe #alkohol #winogrono #domowealkohole
Pobierz R.....0 - No i będzie winko z czarnych winogron, odmiana pinot noir. Gąsior 34 litry ...
źródło: comment_rmujHbqF8LHgaojlJgiOGgaAv08L1C6g.jpg
  • 16
@skejwen: Nie, w sumie to nie ma jakiegoś znaczenia, bo i tak będą przez rok pracować w gąsiorze, dałem jakieś winiarskie, 20 minut rosły sobie w soku z wodą i dolałem je później do całości, ale czytałem, że można w ogóle nie dodać drożdży, bo dzikie, które żyją na skórce winogron (ten meszek) się i tak uaktywnią na tej samej zasadzie, co się robi zakwas do chleba. ( ͡° ͜
@skejwen: To prawda, że loteria. To jest walka bakterii, drożdży i innych mikrobów i czasem może się zdarzyć, że wygrają jakieś złe. No cóż, pozostaje mieć tylko teraz nadzieję, że wygrają te winiarskie. :D
@skejwen z opisu wynika, że @Radeg90 użył aktywnych, więc nie ma sensu nastawiac ich wcześniej tydzień, tylko max pół godziny. No i z resztą się zgadzam - nie miksuj, rozgniataj, bo może wyjść gorzkie przez zmiksowane pestki