Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Przydarzyła mi się pewna przykra sytuacja. Mianowicie wczoraj po powrocie z roboty czekało na mnie jak dotąd najdroższe zdjęcie - 500 zł i 10 pkt karnych.102 km/h na pięćdziesiątce. Czyli przekroczenie o 52km/h. Pytanie czy mogą mi zatrzymać prawko na podstawie zdjęcia z fotoradaru?

#fotoradary #drogi #kierowcy #prawo #prawojazdy
  • 20
@chudziutki: A mnie jebią tacy strażnicy teksasu. Pytanie nie było co powinni czy czego nie powinni. Masz rację nie zamierzam się tłumaczyć przed randomowym kolesiem z portalu ze śmiesznymi obrazkami. Nigdzie też nie napisałem że nie powinienem stracić, bo zdaję sobie sprawę ze swojego błędu więc swoje mądrości możesz sobie ...
@niemawolnegonicku: Dostałem póki co zdjęcie z radaru i oświadczenie do wypełnienia ze to ja kierowałem pojazdem i potwierdzenie przyjęcia mandatu 500 zł i 10 pkt karnych i rozumiem że ja to wypełniam odsyłam im i oni mi przyślą blankiet. Tylko pytanie czy z blankietem nie przyjdzie wezwanie do oddania prawka.
@mate05: > Zgodnie z art. 135 prawa o ruchu drogowym policjant ma prawo zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Czyli wynika z tego, że tylko jak Cie złapie policja na gorącym uczynku mogą Ci zabrać prawko
@mate05: ale ale, jak tak glebiej poczytać to

nie tylko policjant ma prawo do zatrzymania prawa jazdy, ale także Urząd Miasta jeżeli dostanie od Straży Miejskiej lub Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego informację o popełnieniu wykroczenia wraz z zidentyfikowanym sprawcą. Oznacza to, że jeżeli kierowca dostanie powiadomienie ze Straży Miejskiej lub GITD o zdjęciu z fotoradaru i przyzna się do popełnienia wykroczenia przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h może stracić
@niemawolnegonicku: nie jest zrobione na wprost, trochę z profilu ale raczej bez problemu można zidentyikować.
Teraz właśnie była jakaś aktualizacja przepisów i chyba już nie jest tak że tylko policjant. Sam nie wiem. W każdym miejscu jest napisane co innego.
@mate05: powiem Ci na moim przykładzie. Fotoradar łapał mojego kolege moim autem, auto zarejestrowne na mnie, ewidentnie widac, że nie prowadziła kobieta. Dostałam wezwanie na komende w celu wskazania sprawcy. Powiedziałam, że nie rozpoznaje tego meżczyzny i możliwe, że poprostu moj kolega pożyczyl jeszcze komuś to auto. Nie wskazałam sprawcy, 500 zł mandatu, bez punktów. Tylko pytanie czy przejdzie u Ciebie wersja z inną osobą która kierowala pojazdem...

Ewentualnie szukaj jakiegoś