Wpis z mikrobloga

Jak nie PiS to na kogo niby głosować???
Wiem, że PiS nie jest doskonałą partią, to na pewno, ale dlaczego ja np. głosuję na PiS- bo nie ma na kogo.
Jeśli chodzi o PO/Nowoczesną to prędzej bym na Kononowicza zagłosował niż na tych złodziei. Milion afer było za ich czasów więc oni odpadają nawet jakby PiS był najgorszą partią świata to bym na nich nie zagłosował.
A na PiS głosuję głównie dlatego, że widzę jak zatrzymują przestępców cały czas- przynajmniej z tego co pokazują w telewizji. Uważam, że uczciwość i sprawiedliwość to podstawa na której musi być kraj zbudowany i jak jakaś partia podpadnie, że tej uczciwości jest tam mało lub za mało ściga tych co są nieuczciwi i łamią prawo to jest skreślona dla mnie.
Do tego dochodzi, że chcą coś zmienić bardziej niż inni, paradoksalnie te protesty- "konstytucja, demokracja" to jeszcze bardziej mnie przekonują do PiSu, skoro tylu się z tym nie zgadzało to znaczy, że zmiana musi być duża, a Polska moim zdaniem potrzebuje radykalnych zmian.
Kolejnym powodem jest to, że PiS jest partią z dużym poparciem więc głosowanie na jakieś małe jest trochę straconym głosem.
Taki jest mój polityczny rachunek sumienia. Jeżeli źle myślę to spróbujcie mnie przekonać i powiedzcie na kogo głosować?

#polityka #pis #po #kaczynski #duda #polska #pytanie #wybory
  • 4
@omopierze ja będę chyba głosował na SLD. PO/N. znielubiłem po tej ostatniej akcji z tymi obrzydliwymi billboardami, po prostu zobaczyłem, że chyba nie wpisuję się w target tych partii, czyli mitycznego tępego obywatela.
Tragedia. Ostatnio też słyszałem przemówienie Szumełdy z KODu, eh, ten gość tak bardzo nie ma nic do powiedzenia, że to dramat. Nie zapowiada się na to, żeby ktokolwiek nas wybawił od PiSu.
@omopierze To po co w ogóle wybory jak i tak głosujesz na 2 największe partie? PiS chciał uwalić ordynacje do Parlamentu Europejskiego bo bał się właśnie małych partii i mniejszej liczby mandatów. Tak samo boi się, że w następnej kadencji może będzie musiał dzielić władze z małą partią.