Wpis z mikrobloga

Możecie polecić dobry serwis komputerowy w #lodz? Fajnie by było, jakby nie zdarli ze mnie dużej sumy. Chyba, że jakiś Mireczek interesuje się tematem i chce trochę zarobić, chodzi głównie o postawienie diagnozy co się w moim komputerku popsuło ( ͡° ʖ̯ ͡°) Próbowałem chyba wszystkiego z mojej strony i nadal nie wiem co jest grane, więc potrzebuję profesjonalisty.
#komputery #pcmasterrace #informatyka #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
@tRNA: Tydzień temu zaczęły się problemy pod tytułem crashe z niebieskim ekranem a na nim było napisane coś w stylu dumping memory, karty w przeglądarce mi wywalało. Wyjąłem wtedy wszystko, przeczyściłem i na 2 dni pomogło, po czym znowu się pojawiły te same crashe, ale trochę częściej i komputer zaczął się sam włączać i wyłączać, no i padł całkowicie rozkręciłem jeszcze raz wszystko, bateria od biosu też wyjęta i zacząłem kombinować
  • Odpowiedz
@Arlosen:
1. Podaj specyfikację komputera
2. Dokonaj inspekcji, czy nie ma kurzu w slotach pamięci RAM oraz, czy kondensatory na płycie nie są wypukłe.
3. HDD nie będzie ci działał z przejściówką USB, bo jest on 3.5 cala (większy od dysków ssd), a wszystkie adaptery USB bez zewnętrznego zasilania działa wyłącznie z dyskami 2.5.
  • Odpowiedz
1. Płyta główna: ASUS B85-G
RAM: 2xHyperx Fury 8Gb HX316C10F/8
Kingstone 2Gb KVR16N11S6/2
Karta graficzna: Gigabyte GV-N75TOC-2GL
SSD: GoodRAM CX300 120Gb
HDD: Seagate ST1000DM003 1000Gb
Procesor: i5 4440 lub 4460, już nie pamiętam
Zasilacz: Venuz LPW 1685 400W
2.Kurzu nie ma, kondensatory wyglądają na całe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
3. Nie wiedziałem, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Arlosen kiedyś miałem tak z HDD że zablokowała się głowica i pomogło jedynie rozkręcenie dysku i mechaniczne ustawienie głowicy, ale robiłem to tylko po to żeby odzyskać dane, później już mu nie ufałem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vilu Nie mam pojęcia, taki dostałem w zestawie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tRNA Właśnie też wyczytałem o tym ale to jest nie możliwe, umiem włożyć RAM, bo sam składałem ten komputer, to pikanie jest wtedy gdy wkładam więcej kości niż jedną, natomiast na jednej kości uruchamia się bios i tyle
  • Odpowiedz
@Arlosen: A robiłeś naprzemiennie tzn raz jedna kość test i raz druga kość (osobno) Może uszkodzony jest dany bank pamięci lub jedna kość.
  • Odpowiedz
@Arlosen: Jest małe prawdopodobieństwo, najlepiej abyś kupił tester zasilaczy za kilka zł i sprawdził przed oddaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz