Wpis z mikrobloga

Elo elo Mirki, Matka jeszcze nie wstała.
Czyli wczoraj wrzuciłem wpis, tylko spieprzyłem hasztagi, bo ja o sobie myślę, #typowymirek ale w życiu mi zawsze #typowyjanusz wychodzi... To wrzucam znowu. Poprawione, jak ta kartkówką z majmy, co ją ciągle musiałam od nowa pisać.

Ale sie wkurzyłem.
Mamuśka pracuje w fundacji dla bezdommnych.
Fundacja ogarnia nieźle ludzi, wyciąga z nędzy i alkoholu. Bezdomni tam chodują alpaki i inne kozy. Wyrabiają swoje sery, normalnie cisną jak Wałęsa w swoich czasach świetności. Problem jest taki, że teren wokół fundacji idealny dla tych zwierząt nie jest, a chajzu nie ma, bo wszystko idzie na bezdomnych.
No to matka usiadła i myśli, no i wymyśliła dotację. Taką, gdzie ludzi głosują i wybierają, komu by tu pomóc. Tylko matka leciwa już jest i nawet konta na fejsiku nie ma i nie kuma za bardzo, że jak nikomu linka nie podeśle, to nikt nie kliknie i żadnych głosów nie uzbiera. Siedzi teraz biedna i jęczy, że nikt W TYCH CZASACH nie chce pomagać w biednym ludziom i wszysycy tylko siedzą przed ekrnami i się izolują.
I ja się wkurzyłem, no krew mnie zalała, bo ileż można tłumaczyć, że całe SM i internet to potężna siła, tylko trzeba tam wejść i zagadać, a zaraz inni ją wesprą. Ona nie wierzy, uparła się i koniec, a projekt jeszcze o ironio! nazwała ZRÓBMY TO RAZEM, a nie wie jak do tych RAZEM dotrzeć. I tak sobie myślę, co by to było, gdyby jutro rano matka wstała i zobaczyła, że jej projekt wskoczył choć z 50 pkt wyżej w rankingu, a gdyby podskoczył o 85 to dotacja zostałaby przyznana na 100%. Może wtedy by zrozumiała, że te nowe czasy takie złe nie są. Tylko czasem starsi muszą do tych młodszych o pomoc się zwrócić. To co, Mireczki, pomożecie? Nie proszę o efekt wykop, żeby wejść 85 pkt do góry, potrzeba tylko 1 tys. głosów. Niech matka rano wstanie i się kurna zdziwi. Narzekanie się skończy, a ona oczy przetrze. Tutaj macie linka: (https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/zrobmy-to-razem-zagospodarowanie-rekreacyjno-uzytkowe-przestrzeni-wokol-fundacji/ )

#matkanieogarnia #zebroplusy #bezdomni #charytatywnie #efektwykop #czujedobrzeczlowiek #wykopefekt #czujedobrzeczlowiek #zielonagora #pomocy #pomagajzwykopem #polska #truestory #madki #pomoc #dziendobry #mame
  • 6