Wpis z mikrobloga

Pomyślałem, że chciałbym tak po hamerykańsku „mieć prawo do noszenia broni”, ale nie chcę użerać się z biurokracją, która przecież wymaga ponadprzeciętnego zagrożenia bezpieczeństwa, by pozwolenie na broń do ochrony osobistej dać. Wpadłem więc na pomysł kupienia pistoletu RAM, czyli na kule gumowe – takie jakich używa policja na stadionach, z tym że oni mają strzelby RAM.

Atutem jest niska cena, bezpieczeństwo, oraz możliwość stosowania kul, zarówno gumowych, pieprzowych (działa jak gaz pieprzowy), jak i proszkowych (te służą do oznaczania napastnika).

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie załadowanie magazynka na przemian kulami gumowymi i pieprzowymi, jednak jako amator mam kilka pytań. Stąd też wołam mirka @BrzydkiBurak

1. Czy taki pistolet jest skutecznym środkiem do ochrony osobistej?
2. Czy mogę go nosić na co dzień w kaburze przy spodniach?
3. Co jeśli trafię na policmajstrów, którzy będą chcieli dokonać przeszukania? Powinienem przy opróżnianiu kieszeni powiedzieć, że mam pistolet? Jak wtedy udowodnić, że nie trzeba na niego zezwolenia?
4. Czy taki pistolet można kupić przez internet, oraz czy trzeba go rejestrować?

#strzelectwo #strzelnica #bron #bronpalna #prawo #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #militaria
  • 68
Pomyślałem, że chciałbym tak po hamerykańsku „mieć prawo do noszenia broni”, ale nie chcę użerać się z biurokracją, która przecież wymaga ponadprzeciętnego zagrożenia bezpieczeństwa, by pozwolenie na broń do ochrony osobistej dać


@Wariat_Z_Mokra_Glowa:
Albo można zrobić zezwolenie do celów sportowych, które nie jest uznaniowe i też możesz nosić -- o wiele więcej niż przy zezwoleniu do celów ochrony osobistej. ¯\_(ツ)_/¯

Ale nie, lepiej zrobić bzdurne założenie, pod z góry ustaloną tezę,
@Polinik: W moim mieście nie ma strzelnicy, z resztą będę chciał w wigilię przejść się na spacer i co powiem, że na strzelnice idę? Z tego co wiem sportowej nie można chyba nosić załadowanej
Ale nadal trzeba jeździć na jakieś zawody, czy kółka strzeleckie i robić #!$%@?, a ja chcę mieć i czym się bronić i spokój.


@Wariat_Z_Mokra_Glowa: #!$%@?&a mnie podejście ludzi - chce mieć broń żeby ją nosić 7/24 i bronić się nią w razie potrzeby ale regularne wizyty na strzelnicy celem doskonalenia umiejętności, czy weryfikacja tych umiejętności w zawodach to atak na moje prawa i wolność osobową ... hurr durrr