Wpis z mikrobloga

Takie coś dostała kobieta robiąca sobie "badania" w "klinice" "medycyny" alternatywnej. Zalecane terapie to jedyne 5 kPLN. Nawet się nie wystarali zbytnio - żadna wartość nie mieści się w normie, a wartości od razu widać, że są wymyślone (https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozkład_Benforda) #zdrowie #bekazantyszczepionkowcow #pseudonauka #medycyna
źródło: comment_5iFf5oUBhulDObPJXZY97KPMTxElRuCm.jpg
  • 28
@fiziaa: przy okazji mam pytanko, czy badanie włosa pod kątem minerałów, makroelementów jest metodą diagnostyczną, czy to też wymyślone? Podejrzewam, że brakuje mi żelaza, wit d, itp. - czy sprawdzę takim włosem w badaniu, czy jednak badania krwi?
@Bellie: ale ciśnienie tętnicze podaje się w milimetrach słupa rtęci (mmHg) xD. Jak masz niedobór żelaza to w morfologii wyjdzie ci niedokrwistość mikrocytarna czyli obniżona hemoglobina (Hb) i średnia objętość krwinki (MCV) oraz obniżony poziom ferrytyny. Analiza pierwiastkowa włosa została uznana niemiarodajnym naciagactwem już jakieś 40 lat temu.
@Bellie: ale po co chcesz to robić? Dolega ci coś konkretnego? Jak jesteś ambitna i masz trochę czasu to przejrzyj swój jadłospis i porownaj z tabelami wartości odżywczych oraz zapotrzebowaniem albo do dietetyka. Oznaczanie witamin nie ma za dużego sensu bez przesłanek że występuje niedobór. Jedz dużo różnych warzyw i powinno być ok. Rozważ suplementację witaminy D w okresie zimowym.
@Aguerre: mam duużo problemów i podejrzewam problemy z wchłanianiem, stąd chciałabym zobaczyć, czy czegoś mi brakuje. Biorę wit. d. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żelazo chciałabym sprawdzić bo też biorę i boję się, że przedawkowuję może jednak, bo ostatnio mam dziwne problemy żołądkowe.