Wpis z mikrobloga

@Matikkkii1: Z tego, co pamiętam, to za kolor niebieski odpowiadają geny recesywne, które nie ujawniają się przy obecności dominującego genu brązowych oczu. Osoba o niebieskich oczach nie posiada w ogóle genu oczu brązowych (gdyby posiadała, nie mogłaby mieć niebieskich). Dlatego dwójka niebieskookich rodziców nie przekaże dziecku żadnego genu oczu brązowych i ich dziecko nie może mieć oczu o takim kolorze.

Ale niech mnie ktoś poprawi, jeśli nie mm racji.
  • Odpowiedz
@misja_ratunkowa: Znajomy od dzieciństwa, razem do podstawówki, w gimnazjum się mnie pytał podczas lekcji genetyki "ej bo moi rodzice mają niebieskie a ja brązowe, dziwne xD" to ja mu na to że pewnie niebieskie dominujące a brązowe recesywne i taka sytuacja xD. Szkoda mi typa, nie wiem czy mu mówić
  • Odpowiedz
@Matikkkii1: No to musisz zadać sobie pytanie, co chciałbyś osiągnąć dzieląc się z nim tą informacją. Może rozbić mu życie w drobny mak (bo nietrudno sobie wyobrazić konsekwencje: utrata zaufania do matki, zdystansowanie się od ojca, rozpad rodziny jeśli postanowi wszystko wyjawić), a plusów jakoś nie widzę. Chyba, że ma jakieś niewyjaśnione problemy zdrowotne i poznanie biologicznego ojca pomogłoby mu w diagnozie.

A przede wszystkim: upewnij się najpierw ze sto razy,
  • Odpowiedz