Wpis z mikrobloga

#xiaomi #mi5
Problem z mikrofonem. Liczyłem na to, że po wgraniu świeżego softu problem ustąpi, lecz po wielogodzinnej batalii z instalacją romu (która ostatecznie zakończyła się sukcesem) okazało się, że problem nadal występuje. Wczoraj już pisałem o tym problemie: objawia się tym, że w po rozpoczęciu rozmowy lub nagrywania dyktafonem przez 1-2 sekundy jest ok, po czym głośność nagrywanego dźwięku spada do jakiś 10%. Wydawało mi się, że problemem jest soft, ale wipe i instalacja nowszego systemu nie pomogła. Czy problem ten może wynikać z uszkodzonego mikrofonu? Wydaj się to co najmniej dziwne skoro przez kilka sekund telefon odbiera dźwięk dobrze, a później go ścisza
  • 26
W ogóle to ostatni miesiąc telefon zaczął się sypać. Najpierw mini jack, teraz mikrofon. O baterii już nie wspominając (potrafi paść przy 30% gdy zawieje chłodnym powietrzem - aż nie wierzyłem). Dodatkowo od jakiegoś czasu zaczęły mi się dostawać paprochy do aparatu. Trochę jestem zawiedziony, bo jednak przez 2 lata telefon sprawował się bardzo dobrze
@prz3mlud: Widziałem ten filmik i odrzuciłem tą opcję, gdyż u mnie jednak przez te kilka sekund dźwięk jest ok, a dopiero po chwili się wycisza, tak jakby to soft coś przestawiał. Mimo to chyba spróbuję tego rozwiązania, bo na chwilę obecną telefon się do niczego nie nadaje
@Przemotar: Nie słyszałem wcześniej żeby soft coś mieszał w głośności dźwięku i jedyne rozwiązanie jakie udało mi się znaleźć to właśnie zdjęcie tej silikonowej osłonki. Jeśli ją ściągniesz to wołaj i powiedz jakie są efekty.
Zdjąłem tylną klapkę i aż się za głowę złapałem ile tam się syfu dostało... Chyba sam sobie jestem winien, bo półtora roku temu zbiłem plecki i w rogu telefonu została dziura, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało, więc nie wymieniałem. No a teraz widzę, że jednak lepiej było wymienić
@Przemotar: Chyba nie, przynajmniej innego rozwiązania tego problemu nie znalazłem ani na forach ani na youtube, także chyba czeka Cię wymiana telefonu na nowy w niedalekiej przyszłości.
@prz3mlud: Właśnie planowałem przerzucić się na Mix 2s/ Mi 8/ Poco, ale chciałem brać z chin, no ale w tym wypadku muszę jednak kupić coś w Polsce. Jeszcze coś pomajstruję przy tym mikrofonie, ale wątpię żeby coś się udało. Anyway, dzięki za pomoc
@D0m3L: Nie mam słuchawek z mikrofonem, więc nie jestem w stanie sprawdzić. Ale ciekawy jestem co by się wtedy działo. Tak jak pisałem jacka mam zepsutego (zepsuł się jakiś miesiąc temu), więc nie zdziwiłbym się gdyby też nie działało
@Przemotar słuchawka bt? Podpiąć po bt do samochodu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) tyle możliwości żeby móc wykluczyć fizyczne uszkodzenie samego mikrofonu.
Jak Ci nie szkoda 5 dych, to bym jeszcze sugerował mimo wszystko spróbować wymienić baterię
@Przemotar takie przeczucie. Albo kolejny prosty test - podłączyć telefon pod ładowarkę i spróbować zadzwonić - ten sam efekt? Różne kombinacje: z głośnomówiącym i bez

@D0m3L: Self checka robiłem. Mikrofon w słuchawkach nie działa (ale to raczej wina padniętego jacka). Sprawdziłem teraz jak nagrywa gdy nie ma dźwięków w otoczeniu i się nic nie mówi i efekt jest taki że słuchać kilka trzasków i po 2 sekundach przycisza się mikrofon