Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Pytanie.

Ciotka Grażynka mieszka w USA. Czy jak kupi mi iPhone i wyśle listem do Polski, to mogę spodziewać się cła/vatu? Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób, żeby to ominąć? Na przykład wysłać sam telefon (bez oryginalnego opakowania) i zapakować go w coś innego? Na przykład w takim kuferku na klucz, żeby celnicy nie mieli dostępu.

#iphone #usa #gearbest
Jebacca - Pytanie.

Ciotka Grażynka mieszka w USA. Czy jak kupi mi iPhone i wyśle lis...

źródło: comment_Hye60W3fhhZEDc31vVjP1BBlCGDiqJYq.jpg

Pobierz
  • 10
@#!$%@?: mi kiedyś babcia dwa razy z USA wysłała zwykła lotnicza paczka z ubraniami i jakimiś głupotami sam telefon a w drugiej paczce pudełko i akcesoria i żadnych opłat za to nie dostałem
@#!$%@?: Odpowiednie opakowanie i prawdziwy powód otrzymania telefonu w prezencie np. z jakiejś konkretnej i rzeczywistej okazji nie powinny być powodem do naliczenia podatku. Takie jest prawo i jeśli przesyłka rzeczywiście jest podarunkiem, nawet jeśli prosiłeś ciotkę, aby kupiła tobie telefon x na urodziny, to nie zmienia jej automatycznie w "zamówienie wysyłkowe", które jest objęte podatkiem.
@#!$%@?: Fakt, mogłem doprecyzować. Po prostu opakowanie prezentowe lub w papierze prezentowym, a z zewnątrz np. zwykła koperta pocztowa. Może trochę bez sensu, ale to zabezpieczenie w razie rewizji.