Wpis z mikrobloga

Podzielcie się waszą strategią take profit. Wiele na tagu mówi się o tym co i jak kupować ale nie pamiętam dyskusji jak sprzedawać.

Osobiście za brak odpowiedniej strategii jak i kiedy zamykać pozycje na + na początku mojej przygody z krypto obwiniam sporą ilość strat. Oto ewolucja mojej "strategii".

1. Na początku jak moja pozycja była na + to myślałem, że cena będzie podążać w dobrym kierunku w nieskończoność. Jak trend się odwracał i cena spadała (wtedy raczej nie shortowałem) to myślałem "kurdę no teraz to już na pewno odbije". W efekcie kilka razy pozycję z profitem kończyłem stratą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Klasyk.

2. Po przejechaniu się tak kilka razy postanowiłem, że jak tylko pozycja wskoczy na + to od razu ustawię SL na BE + kilka $ (na fee). Czasem się to sprawdzało przy szybkich wzrostach ale co zarobiłem to straciłem kiedy cena szła bokiem (po ustawieniu SL, cena spadała kilka $ w dół, SL się odpalał a później oczywiście znowu w górę).

3. Gdy już nauczyłem się panować nad emocjami, ustawiałem SL na logicznych przedziałach cenowych i nie panikowałem jak po otwarciu pozycji cena szła w drugą stronę - wiedziałem, że pozycja musi mieć trochę miejsca na chodzenie bokiem. Gdy pozycja była na plusie i uznawałem, że wchodzimy w nowy przedział / support to przestawiałem SL lekko poniżej supportu i wtedy miałem ten komfort, że już na tej pozycji nie stracę. I tu chyba był mój kolejny największy błąd. Często miałem sytuację, że miałem wysoki profit, kilka razy nawet 50% całego mojego portfolio (gdy wszedłem all in w dołku). Zamiast zamknąć z zajebistym profitem i się cieszyć to chciwość mi mówiła, że będzie rosło (albo spadała) dalej. Oczywiście później cena odwrót i zamykałem wciąż z profitem ale jednak znacznie mniejszym, 20-25% zamiast 50.

4. Od niedawna testuję taką strategię, jak w 3) że gram na sensownych supportach/przedziałach ale z tą róźnicą, że jak tylko pozycja wbije 20% na + (10% na lewarze 2x , 6% na lewarze 3.3% itd) to twardo ustawiam SL albo Trailing SL na tych 20%.

Ciekaw jestem mirki jak wy ogarniacie ten temat i co myślicie o 4). Nie mówcie tylko, że nigdy nie popełnialiście takich głupich błędów j/w.

#kryptowaluty #bitcoin
  • 4
  • Odpowiedz
@rosiv: Przed otwarciem pozycji staram się ustalić gdzie (plus minus) będę się ewakuował, a gdzie będę wychodził. Targetów zazwyczaj nie zmieniam chyba, że widzę że trend który obstawiłem jest silny i mogę jeszcze trochę wyciągnąć. Wszystko jednak z rozsądkiem. W drugą stronę jeśli pozycja jest pod wodą (i cena dobije do ceny ewakuacji) i widzę, że jest lipa to wychodzę bez szukania pretekstów "a może jeszcze trochę poczekam i odbije", bo
S.....e - @rosiv: Przed otwarciem pozycji staram się ustalić gdzie (plus minus) będę ...

źródło: comment_I3F31i7rWwL0HOv0tOB7hlcdHO3y1h44.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Smule: Też gram max na 3.3x. Z tym SL to wiadomo jak siedzę przy kompie i obserwuję to w głowie, jak idę spać to jednak ustawiam.
  • Odpowiedz