Wpis z mikrobloga

Ten #zakazhandlu to jakaś parodia. Jadę z żoną do szpitala bo ma skurcze i kazali przyjechać na KTG. Ponieważ przed terminem to chcieliśmy odwiedzić aptekę kupić parę rzeczy. Żeby nie było: specjalnie znaleźliśmy całodobową. Podjeżdżamy... i kartka, że w niedziele zamknięta i zapraszamy na ulicę XYZ. Jedziemy tam, a ona... też zamknięta - niedziela niehandlowa xD Jakiś typ przy niej coś zamiatał czy tam naprawiał i mówi, że "panie, było do niedawna otwarte 24/7, ale jakieś problemy z tą niedzielą, kontrole im robią i muszą zamykać".

No k***a xDDD Czy jest drugie takie miasto jak #lodz, gdzie w niedzielę jest nieczynne prawie WSZYSTKO?! Czy może to po prostu ogólnopolski trend? Żabki, Freshmarkety, sklepy osiedlowe, warzywniaki, cukiernie, rynki, a teraz nawet większość aptek. Dramat. A jak jadę na Orlen to w kolejce po 10-15 osób ¯\_(ツ)_/¯

#lodz #bekazpisu #zakazhandlu
  • 30
  • Odpowiedz
@Nicy: Czynne są całą dobę przez cały tydzień - w tym w niedzielę. Zamykane z nie do końca jasnych powodów są w niedziele niehandlowe. Dotyczy to całej, największej w Łodzi sieci kilkudziesięciu całodobowych aptek ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: to napisz do nich i się zapytaj. ( ͡º ͜ʖ͡º) Wiem tyle ile napisałam, jak to wygląda w praniu, a o co chodzi z ta konkretna siecią aptek nie wiem.
  • Odpowiedz
@Nicy: Jak widać dotyczy. Ustawa ustawą, ale wykonanie jak zwykle. Co gorsza możemy się spodziewać raczej dokręcania śruby, więc nikt z takimi patologami walczyć nie będzie.
  • Odpowiedz
  • 1
Nie rozumiem co za problem robicie z tymi wolnymi niedzielami. Już się dawno przyzwyczaić można było.

@wojtas_mks zgodnie z ustawą nie dotyczy a co robi właściciel sieci to już jego sprawa...
  • Odpowiedz
@Nicy: Tylko właściciel zamyka z powodu fatalnie skonstruowanych przepisów i kontroli (?) o czym wspomniałem w 1. poście. W praktyce więc w #lodz zamknięto w niehandlowe niedziele 3/4 aptek xDDD
  • Odpowiedz