Wpis z mikrobloga

@Ayamee: Zaratustra na końcu, na początku możesz poczytać eseje w sieci (jest tego pełno w plikach .pdf) i opracowania/ książki o Nietzschem. Warto by też dowiedzieć się coś o inspiracji Nietschego filozofia starożytna, Schopenhauer, Max Stirner (jest w polskim przekładzie Jedyny i jego własność, niektórzy twierdzą nawet że filozofia Nietschego to plagiat Stirnera, choć Nietzsche rozwinął to co Stirner odsłonił). Książki Nietschego wybierz sobie najlepiej według tego co cię najbardziej
via Android
  • 1
@Niewiemja to tylko Twoja opinia:)

@wypokowy-egzorcysta chcę znać jego kazdy pogląd ponieważ do niektórych jego postulatów mam pozytywne odniesienie ale wolę poznać go całego, aby nie chwalić filozofii przed zrozumieniem:)

@bystander dzięki wielkie, zobaczę, co tam proponują:3

@Werdandi no właśnie też o tym myslałam, żeby zaczać od podstaw ale to juz mniej więcej znam, chcę się skupić na Nietzschem. Ale dzięki, może zgłębię też inspiracje od Stirnera:)
@Ayamee: Nietzschego trzeba poczuć. Myślałem kiedyś, że jestem za głupi na zrozumienie tego co pisze w książkach (albo, że tłumaczenie jest jakieś dziwaczne), ale ostatnio doszedłem do wniosku, że wcale nie muszę tego zrozumieć, a czasem nawet lepiej nie zrozumieć jego poglądu na daną sprawę, tylko sobie rozkminić po swojemu xD

trochę co ja ostatnio wyciągnąłem z Nietzschego:
1) życie jest super przez to jakie jest,
2) najważniejsza jest Wola Mocy,
via Android
  • 0
@Niewiemja i mean, że stanę się "#!$%@?ńcem", bo tak ująłeś swoje pytanie. "To tylko Twoja opinia" odnosi się do tego, że nie wiesz, czy jak go zrozumiem, to taka się stanę, jak on:)
A co do Twojej opinii na jego temat - jak już się przybliżę do jego filozofii bardziej niż podstawowo i będę mieć realne argumenty niż "sam jesteś gupi" to wtedy możwmy pogadac:D
@Ayamee: Jeśli chodzi o sam nihilizm to Wola mocy jest mocna szczególnie pierwsza połowa książki zanim Nietzsche zaczyna swoją pieśń o sile (woli mocy) w drugiej połowie ale moim killerem w tym aspekcie jest zbiór esejów pt. "Wokół nihilizmu" Wydawnictwo A, nie wiem czy gdzieś to jeszcze dostaniesz bo skończył się nakład ale polecam.