Wpis z mikrobloga

@3n3bl0: @3n3bl0: Nikt nie mówił, że kapitalizm to wyzysk, sam sobie dodałeś bzdurną ideologię, że kapitalizm jest krwawy i brudny. Mówił o rządach prawa czyli, że nikt nawet gdy ma miliony na koncie nie jest ponad nim, bo prawo jest ponad nami.

Przekupstwo rządzących nie jest domeną kapitalizmu czy socjalizmu, a zwykłej nieuczciwości. Socjalizm mówi o równości, a kapitalizm o sprawiedliwości, dlaczego więc to kapitalizmowi zarzucasz "brudność". Chcesz żeby wszyscy
@malani tu nie chodzi o moją definicje sprawiedliwości , tylko o to że jeśli komuś dasz wybór mieć więcej lub mniej, to zawsze weźmie więcej, więc pracodawca weźmie więcej twojego czasu i więcej twoich pieniędzy, bo tak bo kto mu zabron, np. 12 h twojego dnia i dostaniesz za to gówno ale będziesz pracować bo śmierć głodowa jest jedyną alternatywą. ergo kapitalizm jest niesprawiedliwy, jest zbyt prosty jak na ludzką naturę, naturę
12 h twojego dnia i dostaniesz za to gówno ale będziesz pracować bo śmierć głodowa jest jedyną alternatywą. ergo kapitalizm jest niesprawiedliwy, jest zbyt prosty jak na ludzką naturę, naturę chciwych sprzedajnych szmat


@op_ser_vator, @3n3bl0: Sorry ale ja nie ogarniam takiego podejścia. Cały kolektywizm traktuje ludzi jak debili i nieudaczników, którzy nie potrafią podejmować decyzji lub walczyć o swój byt. Rzeczywistość pokazuje co innego. Dla mnie podstawą wszystkiego jest prawo
@malani wlasnie o tą agresje chodzi, od zawsze agresja produkowała problemy,bo agresja nie tworzy agresja niszczy, i jak to juz zrozumiesz , to zrozumiesz tez podejscie innych ludzi do tego tematu i to ze sa na tym swiecie ludzie ktorych domena jest agresja dla samej agresji, i to oni #!$%@? kapitalizm od srodka.

co do definicji sprawiedliwosci i podejmowania decyzji, nie istnieje podejmowanie decyzji ani sprawiedliwosc , jesli da sie je okreslic
wlasnie o tą agresje chodzi, od zawsze agresja produkowała problemy,bo agresja nie tworzy agresja niszczy, i jak to juz zrozumiesz , to zrozumiesz tez podejscie innych ludzi do tego tematu i to ze sa na tym swiecie ludzie ktorych domena jest agresja dla samej agresji, i to oni #!$%@? kapitalizm od srodka.

co do definicji sprawiedliwosci i podejmowania decyzji, nie istnieje podejmowanie decyzji ani sprawiedliwosc , jesli da sie je okreslic funkcjami