Wpis z mikrobloga

Więc zdecydowałem się na gekona, dokładnie orzęsionego. Ale mam kilka pytań co i jak:
1. Jak wygląda czyszczenie terrarium? Polega na tym jak u chomika czyli wymiana całego podłoża, jedzenia i wody oraz wyczyszczenie klatki?
2. Gdzie najlepiej kupić sprzęt (terrarium 45x45x60 najlepiej, wyposażenie czy ozdoby), chodzi o jakiś internetowy sklep (gekona oczywiście stacjonarnie). Lepiej dokupić na wszelki wypadek lampę grzewczą?
3. Jak wygląda karmienie tego gekona? Należy podawać mu w ustalonych godzinach pokarm czy sprawdzać czy jest głodny i po prostu mu dać? Czym najlepiej go karmić? Przeczytałem, że jest wszystkożerny (od karaczanów czy mączników do bananów i gerberów)
4. Jak wygląda trzymanie go w pokoju? Czy gekon nie śmierdzi XD? Wiem trochę głupie pytanie.
Chętnie się dowiem o jakiś wskazówkach.

#terrarystyka #zwierzeta #zwierzaczki #gekon #kiciochpyta
  • 12
@ArthasMenethil: 1. Po prostu usuwasz odchody z terra i tyle. W zależności od tego czy chcesz wytrój żywy czy sztuczny to potem dochodzi do tego ogarnianie roślin. Co jakiś czas warto przetrzeć szyby ręcznikiem papierowym ze względu na osad z wody.
2. Od siebie polecam spidershop.pl, lampy grzewczej nie musisz kupować, optymalna temperatura to 22-25C. Jeśli zdecydujesz się na żywe rośliny to polecam obi albo castorame
3. Młodego warto karmić codziennie,
@ArthasMenethil: pamiętaj, że to zwierzę żyjące na drzewie. Na ziemie prawie nie schodzi, więc wrzuć mu jakieś gałęzie, czy inne rzeczy po których może łazić. One lubią spać ukryte w liściach, albo na przykład tubie korkowej, pomyśl o tym. A terrarium najlepiej pionowe :)
Co do czyszczenia to srają gdzie popadnie. Ja raz na jakiś czas wyjmuję wszystko ze środka i czyszczę morką szmatką i szczotekczą do zębów.
Co do jedzenia,
@ArthasMenethil: Polecam kupić jakąś tubę korkową w której gekon będzie mógł się schować, czuję się wtedy o wiele pewniej. A w większości rośliny, najlepiej mocne które się pod nim nie złamią, gdyż lubi sobie po nich skakać. Wizualnie polecam trzykrotkę do terrarium, łatwo utrzymać, a rośnie jak chwast :P