Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Pierwszy raz w życiu jadę na Mazury na kilka dni, trochę spontan. Jest we wrześniu szansa na pływanie łódka? Zabierać cieplejsze rzeczy? Co robić w tej krainie jezior jeszcze?
  • 9
  • Odpowiedz
@sanglier: Jest szansa. Wrzesień bardzo popularny. Bierzesz jachcik żaglowy jakiś? Zabierz cieplejsze rzeczy zdecydowanie. Co robić? Zależy gdzie będziesz i czy jesteś zmotoryzowany
  • Odpowiedz
@sanglier:

Jest we wrześniu szansa na pływanie łódka?


Nie powinno być problemu

Zabierać cieplejsze rzeczy?


Obowiązkowo. Pomimo tego że zapowiadają nawrót upałów to wieczory będą na pewno chłodne. Kurtka zimowa Ci potrzebna nie będzie, ale ciepła bluza/długie spodnie już tak

Co robić w tej krainie jezior jeszcze?


Zależy w której części będziesz. Ale jest tam kilka atrakcji turystycznych, tu Ci jednak nie pomogę za wiele bo dla mnie Mazury to wyłącznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marynasz: odstawiam kobitę do sanatorium i jadę z synem 4 lvl, nigdy nie pływałem łódką sam, więc trochę się czułam, ale.marze by to spróbować. Myślę też o jakiś rybach rekreacyjnie, spacery, zwiedzanie, może jakiś basen, bo na pływanie w jeziorze trochę za zimno
  • Odpowiedz
@sanglier: To żeglarstwo odpada jak nie próbowałeś, zwłaszcza z dzieckiem. Polecam kajak. Co warto zobaczyć:
W Giżycku: Twierdza Boyen, Wieża Ciśnień (na samej górze kawiarnia i ładny widok na jez. Niegocin, Most obrotowy (jedyny w Europie). Warto podjechać do Wilczego Szańca i ewentualnie do miejscowości Mamerki jest tam fajny kompleks bunkrów.

Jakbyś spał pod namiotem to mogę też polecić parę miejscówek z miejscem na ognisko. Dla młodego to może być fajna
  • Odpowiedz