Wpis z mikrobloga

Więcej ramu nie da się wsadzić bo nie odpala w ogóle. Słyszałem, że linuks nie jest tak wymagający jak winda i może to przyspieszyć komputer.


@kupczyk: Tak, ale zależy do czego. To nie jest tak, że wrzucisz linuksa i nagle komp zyska drugie życie. Na pewno będzie dużo mniej zmulał na samym pulpicie, ale nie licz na to, że przeglądarka internetowa nagle zacznie zajebiście na tym działać. Polecam MX Linux, jest
A jakbyś kupił dysk ssd 128gb to już w ogóle.


@bitcoholic: Ale #!$%@?... Za każdym razem. Już SSD akurat sprawi, że przeglądarka internetowa, która zamulała na youtube nagle z dupy przestanie zamulać na youtube. ktoś tu chyba nie rozumie jak działa dysk twardy w komputerze ()
@kupczyk: Ram można rozbudować w tym lapku do 2x1Gb. Tylko musisz dobrać kości kompatybilne z tym lapkiem. Dysk ssd też nie jest złym pomysłem. W tej chwili co tydzień jakaś promocja na ssd jest, parę dni temu crucial 120, w x-komie był za 99zł.
Ogólnie zwiększenie ilości pamięci ram + dysk ssd powinny znacznie zwiększyć komfort uzytkowania tego sprzętu.
@go-away: Ok, ok dzięki za info.
A będziesz Mirosławie taki dobry i wskażesz mnie jakie to są kości? Poratuj linkiem albo fotką bo tak się na tym znam jak mój różowy max wymianie hamulców w aucie :(
@kupczyk:
Zagłębiłem się w temat i producent twierdzi ze obsługuje 2x1GB, ale wielu użytkowników tego nie potwierdza. Natomiast znalazłem kilka tematów, gdzie to się udało.

W ostatnim poście jest - Tu

Tu ktoś uruchomił 2GB

Ludzi pisali, że 1x1gb i 1x512 działała.

W teorii kość powinna mieć takie parametry (a i jeszcze najlepiej gdyby była identyczna i miała po 4 kostki na płytce):

200-Pin DDR2 SO-DIMM
DDR2 533 (PC2 4200)
Napięcie
@kupczyk: Tak, jeśli wybierzesz jakąś lekką dystrybucję, np. Lubuntu. Wtedy powinno działać w miarę przyzwoicie. Pamiętaj jednak, że wymagające strony (np. YouTube, Facebook) mogą nadal się ciąć.