Wpis z mikrobloga

@MAKZIE00: jestem w trakoe przerabiania tego piekarnika w końcu xdd

Tylko kupiłem za długa grzałkę i nie mogę jej zmieścić w piecyku, musze zamówić krótsza
@MAKZIE00: sam to robiłeś czy ktoś? nie wymieniałeś żadnych elementów? skąd wiesz bez termostatu ile nagrzewać? ile kosztuje taka grzałka i kable i gdzie mogę sie w nie zaopatrzyć?
@throaway: nie znam się na elektryce więc oddałem w warszawie do warszatatu gdzie robią grzałki i oni mi wymienili te kable. Z tego co wiem na metry takiego nie dostaniesz ale możesz użyć do 300 stopni kabi i koszulki do 500 st.wymieniona została grzałka któ or a w koncu sam wygiałem na misce od robota, do mierzenia temperatury używam pirometru.
@UFC_Jest_W_Dupie:

Przepisu nie dam bo to temat rzeka ale poradzę Ci kilka rzeczy. Ja mowie o pizzy neapolitańskiej)
Mąka 00
Hydracja między 58% a 65%. (Im większa tym będzie bardziej chrupiąca i jednoczesnie miekka) mniejsza jest łatwiej pracować z ciastem.

0.2%do 0,4% drożdży w zależności kiedy ch cesz ciasto i jaka temperatura. Teperatura pokojowa daje dobre rezulaty. Dobrze żeby poleżałoo 24h ale nie musi.

50g soli /1l wody

Sol rozpuszczasz w
@UFC_Jest_W_Dupie: ps im wiecej drożdży tym lepiej nawodnic. Ułatwię Ci

1000ml wody
600ml wody czyli 60% hydracja.
Potem na kazdy litr wody 50g soli i tyle.

Uwierz mi ze jak zaczniesz czytac ju tuba to tylko sobie pogorszysz. Poruszaj sie w tych zakresach i zobaczysz ze dojdziesz to porzadanego efektu.