Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ze względu na problem z dostępnością ekipy chce sobie sam pomalować mieszkanie. Jaki grunt i sprawdzoną białą farbę polecacie? Tynki i gładzie w mieszkaniu są gipsowe, nie było wcześniej malowane. Raczej wolę dopłacić do porządnej farby która mi ładnie ściany pokryje niż "oszczędzać" i malować 5 warstw, żeby uzyskać dobry efekt. W sieci jest pełno recenzji i wiem że do kolorów najlepiej kupić Beckersa ale biały kolor już niekoniecznie od nich ma dobre opinie dlatego proszę o poradę osób, które malowały na biało :)
#remontujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #malowanie #wykanczajsiezwykopem
  • 13
@rzeznikmocy: gruntowanie zrob biała najtansza farba. Przemaluj wszystko dokładnie I nie będziesz miał pózniej kłopotów z kryciem. Jesli chcesz wykonczyc finalnie na biało to tikurilla, beckers I inne z wysokiej półki na pewno nie zawioda, ale jak umiesz malowac to nawet snieżka da dobry efekt.
@rzeznikmocy Jeśli chodzi o biały to tylko Sigma - ma bardzo przyjemny odcień bieli i jest mega wydajna (ale to wysoka półka, więc cena też nie jest niska). Testowałam: beckersa, tikurillę, Śnieżkę, duluxa i dochodzę do wniosku, że były to pieniądze wyrzucone w błoto. Lepiej zapłacić raz za porządną farbę niż co chwilę dokupować i poprawiać.
Jeszcze dodam, że na kolorach sie nie zawiodłem żadnej firmy, a wiekszy wpływ ma przygotowanie I rodzaj podłoża oraz umiejetnosci malującego. Często maluje z amatorami I ludzie nie potrafią malować choć wydaje się to banalne.
@lezeikwicze Właśnie ja nigdy nie malowałem, od kilku dni biorę lekcje z kanałów budowlanych na YT i biorąc pod uwagę mój całkowity brak praktyki malarskiej, chciałem kupić coś co wybaczy ewentualne błędy, którę popełnie. Zdaję sobie sprawę, że doświadczony malarz pomaluje dobrze pewnie każdą farbą :) Najbardziej obawiam się aby nie przesadzić z gruntem (który też chcę kupić dobry a nie wiem jaki) żeby nie zrobić szklanki i później nie płakać przy
@rzeznikmocy: nie maluj gruntem. Najtansza biała farba I jedziesz raz przy razie. Nie bedzie pózniej kłopotów przy malowaniu. Pamietaj, że malujesz farbą a nie wałkiem, maczasz- jedziesz pas od góry do dołu I maczasz znów a nie nawalasz suchym wałkiem cisnąc go na siłe.
@rzeznikmocy: . Jak zetrzesz to nie zaszkodzi. Pamietaj, że celem gruntowania jest równomierne nasycenie podłoża. Jesli nie widze twoich scian to doradzam odpylic je przed gruntowaniem. Zacznij działać I daj foty jak idzie. Jako dorosły chłop dam Ci życiowa rade- są rzeczy których samemu nie warto robić jesli nie mamy sprzetu czy umiejętności, ale malowanie takie nie jest-) Przy kladzeniu koloru najpierw obmaluj narożniki pedzlem, pózniej miejsca gdzie dużym walkiem nie