Wpis z mikrobloga

Wczoraj był ostatni termin na zgłoszenie listy do komisji wyborczych (można je było zgłosić do 24) - wyjątkowo krótki czas na to zawdzięczamy opóźnionemu premierowi Morawieckiemu, który dosłownie na ostatni moment zwołał wybory. Póki co komisje zarejestrowały (stan na godzinę 10:30) 7111 list wyborczych - dla porównania w wyborach w 2010 roku było to ponad 88,5 tysięcy list. Oczywiście mam nadzieję, że nadal sporo komitetów zarejestrowało swoje listy i po prostu złożyli dokumenty w ostatnim możliwym terminie, a strona wyborów samorządowych pkw wolno się aktualizuje ;)

Na moim Śląsku póki co zarejestrowały listy 11 komitetów - PSL, Koalicja Obywatelska (PO-N.), Wolni i Solidarni, SLD Lewica Razem, Wolność w Samorządzie (Partia Korwin-Mikkego startująca jako komitet wyborczy wyborców), Partia Zieloni, Partia Razem, KWW Kukiz'15, PiS, KW Ślonzoki Razem oraz Ruch Narodowy RP. Tylko SLD zarejestrowało listy we wszystkich okręgach na Śląsku. Trochę niepokoi mnie brak Śląskiej Partii Regionalnej na którą chcę głosować do Sejmiku...

#wyborysamorzadowe2018 #wybory #polityka
  • 2
@Mrboo: Komisje wczoraj przyjmowały zgłoszenia, na rejestrację mają 3 dni. Część porejestrowała jeszcze wczoraj i dziś w nocy. Inne może wolą się najpierw wyspać ( ͡° ͜ʖ ͡°)