Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mam #xiaomi Mi A2. Na początku byłem bardzo zadowolony z telefonu, potem odkryłem, że są problemy z pamięcią wewnętrzną - mianowicie jej wydajność jest ponadprzeciętnie niska momentami, operacja typu usuwanie pamięci podręcznej aplikacji trwa wieki, a przy usuwaniu dużej ilości pamięci podręcznej Chrome'a, telefon w ogóle się zawiesza i restartuje. Czy jeśli sytuacja się nie naprawi wraz z najbliższymi aktualizacjami, mogę wnosić o zwrot telefonu lub wymianę na inny model?
Telefon kupiony na @MiSpot

A, nie jest to odosobniony przypadek, wiele osób boryka się z tym problemem. Ogólnie Xiaomi spieprzyło coś z pamięcią wewnętrzna, tylko nie wiadomo, czy to problem sprzętowy, czy systemowy.
  • 9
@adnage ciężko stwierdzić na tym etapie.
Najlepiej byłoby sprawdzić jaka jest przyczyna i jakie są opcje naprawy.

Jeśli serwis uzna reklamację to go naprawią albo dadzą nam znać.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiSpot: no właśnie mam jeszcze nadzieję, że problem zostanie naprawiony na poziomie systemu, więc poczekam do aktualizacji do Androida P. Jeśli będzie bez poprawy, to wtedy oddam do serwisu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiSpot: niestety ten problem z pamięcią to prawdopodobnie sprawa sprzętowa, Xiaomi dało prawdopodobnie dwie wersje pamięci i ta jedna jest wadliwa. https://forum.xda-developers.com/mi-a2/help/rom-issue-mi-a2-t3842664 Przymierzam się do zgłoszenia tego do miuiservice.pl tylko znając życie będzie to droga przez mękę, bo serwis pewnie uzna, że nie ma problemu, zrobią factory reset, przez 5 minut stwierdza, że wszystko śmiga i odeślą telefon. Obym się mylił.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiSpot: Udokumentowaniem mogą być fatalne wyniki A1 SD Bench i Androbencha, a bardzo wolne usuwanie pamięci podręcznej aplikacji mogę nagrać aparatem. Mam nadzieję, że wystarczy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiSpot: Jak pojawi się nowa aktualizacja, to mogę odblokować bootloader, żeby upewnić się, że problem występuje na czysto postawionym systemie, czy serwis może się czepiać?