Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem. Posiadam internet w UPC 250Mb/s a wyciagam tylko 45Mb/s max. Na wifi 5ghz wszystko smiga pieknie, ale na kompie juz po kablu jest lipa. Kupilem nawet nowa karte sieciowa 1Gb/s ale to nic nie pomoglo. W opcjach karty sieciowej najlepsza predkosc mam jak ustawie 100Mb/s Half Duplex, jak ustawie Auto to mam 10Mb/s jak ustawie 1Gb/s Full Duplex to wyciaga mi z 20Mb/s. Sterowniki zainstalowalem do karty od producenta, wylaczylem karte sieciowa zamontowana na plycie glownej. Gdzie moze byc problem? Bo juz nie mam sil do tego :/ Moze jest jakis spec ze #szczecin co przyjdzie i mi to zrobi? Zaplace oczywiscie. Ewentualnie bardzo chetnie przyjme wszystkie porady online, jak ktos mi to naprawi to je pizze na moj koszt.

#internet #komputery #kiciochpyta
  • 35
@Perlo Z wifi może być taki problem że kanały są zapchane bo za dużo sieci WiFi obok Ciebie jest. Ja tak mam bo w mieszkaniu łapie mi ok. 50 sieci WiFi xD
Uzyskałes kiedyś pełna prędkość na kablu czy nie?
Bo mam UPC z dobre 12 lat i tylko czasami były drobne problemy.
@Perlo: sprawdź czy czasami nie jest oferta DO 250mb/, bo jak jest do to równie dobrze możesz mieć 1Mb/s a w losowych momentach 250

AA dobra, gdzie indziej jest max, a to nie wiem, sory, nie doczytałem
@Perlo: miałem identyczny problem (też na auto ustawiał half duplex) i okazało się, że powodował go kabel. Monter od upc też twierdził, że z kablem wszystko jest w porządku, a potem okazało się, że był krosowany (albo nie był, a powinien być, już nie pamiętam). Po wymianie wszystko zaczęło działać poprawnie.
Tylko u mnie był connect box, dekoder horizona powinien rozpoznać czy kabel jest krosowany czy nie i poprawnie działać na
@Perlo: Zmień kabel na minimum 5E a najlepiej 6 kat.
U znajomego był podobny problem. UPC też zapierało się, że po ich stronie jest wszystko ok (i w sumie było). Wymiana starego kabla na 6 kategorie rozwiązała problem.
Skoro na 5GHz Wifi wszystko działa jak należy to znaczy że do routera wszystko jest ok. Jedź do sklepu i kup porządny kabel UTP.
@Perlo:

Kabel krosowany (skrosowany, cross-over) – kabel używany do bezpośredniego łączenia dwóch komputerów. Piny na obu końcach mają różną kolejność.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Można przerobić samemu albo po prostu taki kupić. Ale nie gwarantuję, że to pomoże bo u mnie ten problem występował na innym routerze.
Jeszcze bym sprawdził ile żył jest a w kablu ale skoro technik sprawdzał standard to raczej by tego nie przeoczył.
@only: Swoja droga jak zmienie kabel to ustawic w karcie 1Gb/s full duplex? Nie ogarniem tych duplexow o co z tym chodzi w ogole, ale kabel moze rozwiazac problem ze na 100Mb/s half mam lepsza predkosc niz 1Gb/s full?