Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem. Posiadam internet w UPC 250Mb/s a wyciagam tylko 45Mb/s max. Na wifi 5ghz wszystko smiga pieknie, ale na kompie juz po kablu jest lipa. Kupilem nawet nowa karte sieciowa 1Gb/s ale to nic nie pomoglo. W opcjach karty sieciowej najlepsza predkosc mam jak ustawie 100Mb/s Half Duplex, jak ustawie Auto to mam 10Mb/s jak ustawie 1Gb/s Full Duplex to wyciaga mi z 20Mb/s. Sterowniki zainstalowalem do karty od producenta, wylaczylem karte sieciowa zamontowana na plycie glownej. Gdzie moze byc problem? Bo juz nie mam sil do tego :/ Moze jest jakis spec ze #szczecin co przyjdzie i mi to zrobi? Zaplace oczywiscie. Ewentualnie bardzo chetnie przyjme wszystkie porady online, jak ktos mi to naprawi to je pizze na moj koszt.

#internet #komputery #kiciochpyta
  • 35
@Perlo: o kurła.

Mam to samo, też światłowód 250, przez wifi AC idzie mi na telefonie po 5ghz nawet 240mb... po kablu idzie do 100!

Powiem więcej, jest tutaj mój wątek o tym problemie, nie został on nadal rozwiązany xD
@Perlo: wiesz, że ja pod innym kompem podpinam router, no i leci z tego samego portu, po tym samym kablu 250? :D upload też max tyle ile na umowie.

Aż jestem ciekaw czy Tobie się uda rozwiązać ta zagadkę :)
@Perlo: serio, niewiem jak, ale poszukaj mojego wątku, ja robiłem wszystko co się dało.

LiveCd / pendrive z Linuxem też były grane, nic to nie dało :(
Mam to samo, też światłowód 250, przez wifi AC idzie mi na telefonie po 5ghz nawet 240mb... po kablu idzie do 100!


@ravau: A tak szczerze mówiąc po co komuś, aż taka prędkość do użytku domowego? W sumie myślę, że spokojnie 100 wystarczy na potrzeby domowe do oglądania filmów, ściągania dużych plików itp.

Mam nadzieje, że problem uda się rozwiązać po prostu taka mnie refleksja naszła.
@Micho_master: kaprys, zawsze miałem radiowke 22mbs.

Gra ma 70gb, zgadnij jak się ją ściąga przyjemnie gdy masz łącze 250, partnerka/siostra/matka/współlokator ogląda coś w 4k na netflixie, a inna osoba gra w coś online... Komfort niesamowity.
@piotreek88: @techninja: @ravau: @bartolama: @only: @Zrzyck: @StringerBell: Okej problem solved. Winny byl... fanfary - kabel. Jako ze moja zona @yoreciv pracuje w it to wziela od kolegow porzadny kabel ten E5 czy co tam mowiliscie i 250Mb/s chodzi jak zloto. Ustawione w opcjach karty na sztywno 1Gb/s Full Duplex.

Czyli tak to jest ufac technikowi upc, przyszedl baran i mowil ze kabel dobry, ze kwestia
@Perlo: oczywiście. Zmieniałem ustawienia, auto, 1gbs, duplexy, sreksy itd, aktualizowane wszystko, itd itp i nic nie pomogło xD

Jak skończy mi się umowa, to zmniejsze prędkość do 100 xD to chyba najlepsze rozwiązanie ;-)