Wpis z mikrobloga

#motocykle #opony #pirelli #michelin #dunlop #paciak

Mirki, jakie gumy zakładać do małej SV? Mieszkam w górach więc winkli mam pod dostatkiem dlatego raczej opony sportowe.
Pasuje, żeby ponad 8k km zrobiły. W deszczu nie jeżdżę, chyba, że złapie w trasie to wiadomo.

Lecimy z ankietą

Jakie opony

  • Michelin Pilot Power 2CT 31.3% (10)
  • Pirelli Diablo Rosso 3 15.6% (5)
  • Michelin Pilot Power 3 25.0% (8)
  • Dunlop Sportmax Qualifier II 3.1% (1)
  • Metzeler M7RR 12.5% (4)
  • Bridgestone S20EVO 3.1% (1)
  • Continental SportAttack 3 9.4% (3)

Oddanych głosów: 32

  • 14
@Donmenello: Mam taką sv i juz zadecydowałem że na nowy sezon zakładam na tył Michelin Pilot Power.Chyba najlepszy stosunek jakości do ceny. Aktualnie moto również mam na tych gumach i złego słowa nie mogę powiedzieć.
@Donmenello: #!$%@? niech mi ktoś wytłumaczy z tego towarzystwa jak najgorsza opona w zestawieniu może mieć najwięcej głosów ? xD jeździliście wy na czymś innym ? Michały to w ostatnim czasie najbardziej hejtowane opony przez doświadocznych motocyklistów, którzy rzeczywiście jeżdzą coś więcej na moto niż 3000km/sezon w tym również po torach a stado lemingów, co na niczym innym nigdy nie jeździło cały czas ich broni. Masakra...
@Donmenello: Miałam Pirelli Angel ST i były spoko, ale jak zaczęłam jeździć na tor, to wjechały Pirelli Diablo Supercorsa SP1 i nic się lepiej w życiu nie kleiło do asfaltu po rozgrzaniu. No ale na jazdę drogową, która uwzględnia jazdę w deszczu, nie polecam.
@b3liaR: ale co tu porownywac ludzi ktorzy jezdza po torach do zwyklych kowalskich. Wiadomo, ze te micheliny PP3 nie nadaja sie w 100% na szybka jazde po torze, ale na droge sa zajebiste.
A to gadanie, ze tylko supercorsy czy inne dunplopy d212 to moga sobie w dupe wsadzic. Taka opona nie dosc, ze wytrzyma max 5tys to wieczorem jak jest chlodniej albo delilatnie popada nie trzyma w ogole.
Takze jak
@b3liaR: a miales micheliny i opony takie same jakosciowo innego producenta? Bo ja mam PP3 i na drodze nie puscily ani razu, czy na deszczu czy w sloncu. Oczywiscie nie mowie tu o ruszaniu spod swiatel z manetka odkrecona do konca.
No i wytrzymaly juz 15kkm a bieznik dalej jest
@Pszemekk: No te akurat miałem, bo kupiłem na nich poprzednie moto. Pojeździłem tydzień i wywaliłem z dobrym bieżnikiem, przez częste uślizgi na wyjściach z zakrętu. wymieniłem na Pirelli Diablo Rosso 3 (te zrobiły lekko ponad 10k) a później S21 EVO i przejechałem ponad 12k na R1 :) Jeśli chodzi o ten nieśmiertelny argument o jeździe w deszczu. 99% czasu większość co tak kupuje michały bo "dobre w deszczu" nie jeździ w