Wpis z mikrobloga

W ten weekend rozgrywany był Rajd Wisły, więc... czas wrócić aż 16 lat wstecz, do jego 50, jubileuszowej edycji. W 2002 roku rozegrany został Rajd Wisły, była to siódma runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, po której rozegrano już tylko Karkonoski i Warszawski. Zawodnikom przygotowano łącznie dwanaście odcinków specjalnych. Rajd miał dwa etapy - pierwszy złożony z czterech prób (Wisła Malinka - Szczyrk, Godziszka - Przybędza, Kamesznica - Koniaków i Jaworzynka - Jaworzynka). W drugim powtórzono te próby w dwóch pętlach, praktycznie tak samo. Wyjątkiem był odcinek Godziszka - Przybędza, który skrócony o 6 kilometrów w drugiej pętli przebiegał od Lipowej do Przybędzy.

Na liście zgłoszeń znalazło się ponad 60 załóg. Po pierwszym etapie dość niespodziewanym liderem byli Michał i Grzegorz Bębenkowie. Dla bocheńskiego kierowcy był to pierwszy (i jedyny) start w samochodzie klasy WRC, a dokładniej Toyocie Corolli. Drugi po piątku był Damian Gielata, pilotowany przez Jarka Barana, także w Corolli. Trzeci - po "spinie" na finałowej pętli - Leszek Kuzaj z Erwinem Mombaertsem. Kolejne pozycje zajmowali Zbyszek Gabryś, Tomasz Czopik, Paweł Dytko. Siódmy, najwyżej w ośce, klasyfikowany był Sebastian Frycz.

Kuzaj przycisnął w sobotę i pomimo piątkowego błędu wygrał aż 11 z 12 oesów, triumfując w rajdzie i obejmując prowadzenie w klasyfikacji sezonowej. Drugie miejsce ze stratą ponad 2 minut padło łupem Bębenka, trzeci był Gielada (+ 3 i pół minuty). Frycz, którego model samochodu widzimy poniżej, zakończył rajd poza drogą. W komentarzach onboard z próby Kamesznica - Koniaków.

PS, byliście na tym rajdzie? :)

Inne wpisy do znalezienia też na fejsie

#rajdy #rajdy24 #motoryzacja #ford
gabrally - W ten weekend rozgrywany był Rajd Wisły, więc... czas wrócić aż 16 lat wst...

źródło: comment_lD7VqyeVtiEoatsQ28k4syJV4bbMIJtD.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@gabrally: zaczynałem wtedy gimbazę i drugi rok jarałem się rajdami. Zaczytywałem się Magazynie Rajdowym WRC. Onboardy w tamtych czasach to był rarytas. Pamiętam jak po tamtym sezonie Tomek Czopik (który wygrał grupę N i w kolejnym roku wystartował kilka razy Imprezą WRC) wydał płytę CD, na której był m.in. jego pełny onboard z OS-u Wilkanów - Sienna z 59. Rajdu Polski. Ten jeden onboard obejrzałem chyba dziesiątki razy. Ech, to były
  • Odpowiedz
@KapitanPoFakcie: ta Wisła była już chyba 3 moją. Ale... miałem wtedy bardzo mało lat. Zaczynałem podobnie. :)
@wujekmundek: która północ? Wschodnia czy zachodnia? :) Choć... jak Kormoran, to przypuszczam, że to pierwsze. Piękne czasy początku 2000...
  • Odpowiedz
@gabrally: centralna północ ;) Więc szczęście w nieszczęściu, że w miarę blisko na Kormoran/Polski i Rajd Bałtyku/Kaszub/Lotos. Ten drugi, jeszcze zanim większość dróg na Kaszubach wyasfaltowano, miał piękne trasy.
  • Odpowiedz
@gabrally: rajd wisły to też mój pierwszy rajd, który widziałem, tylko że w roku 1997. NIe zapomnę nigdy co Janusz Kulig wyprawiał tą Meganką na mokrych odcinkach. W rajdzie był co prawda drugi, ale zapewnił sobie pierwszy tytuł mistrza polski.

edit: wpisałem w google i znalazłem świetny materiał o Kwiatkowskiego. Pierwszy kadr z filmy to zjazd do Szczyrku na odcinku Wisła - Szczyrk, a ja stałem obok kamerzysty.
dzana - @gabrally: rajd wisły to też mój pierwszy rajd, który widziałem, tylko że w r...
  • Odpowiedz