Wpis z mikrobloga

Bóg był potrzebną ideą dla rozwoju ludzkości i oszukiwaniem siebie będzie odbierać wpływ ośrodków kościelnych na kształt i obraz naszego świata.
Jednak na dzień dzisiejszy jest abstrakcyjnym konceptem, od moralności mamy Kanta i filozofię, od rozumienia świata naukę i empiryzm, a samotność powinna być zwalczana poprzez kontakt z drugim człowiekiem i wzajemne interakcje.
Nie ma już miejsca ani potrzeby na starych archaicznych bogów.

#bekazkatoli #ateizm
  • 10
@reebot: Bogowie pojawili się wtedy kiedy ludzie zaczęli zastanawiać się co się dzieje z człowiekiem po śmierci, zbiega się to w czasie z pochówkiem, czyli pozostawieniem ciała w jakiejś konkretnej pozycji i przedmiotami potrzebnymi w życiu po życiu
@drlect3r: Nie jesteś religijny jak Ci się wydaje, cenisz naturalizm i przyrodę, najbardziej pasować powinien Ci satanizm, to ten nurt religijny jest piewcą naturalizmu. Jesteś tak daleko od zamysłu wiary chrześcijańskiej jak to tylko możliwe.
@reebot: no i to jest pogląd, który migę zaplusować, a nie debilne obrazki, albo heheszki na poziomie gimbazjum.
Choć, uzupełniając, potrafię zrozumieć ludzi pozostających w wierze (jakiejkolwiek), bo to jednak miły koncept tak wierzyć, że coś hednak jest poza tymi kilkudziesięcioma laty, które mamy dane.
@reebot: co według Ciebie oznacza religijny?
jestem wierzący. wierzę w słowiański politeizm.
ta wiara jest bliżej przyrody niż satanizm, który według mnie jest bardziej demonizmem czyli wiarą w demony.
akurat chrześcijaństwo to dla mnie wiara w pieniądz i śmierć.
zresztą całe chrześcijaństwo oprócz sakramentów chrztu, postrzyżyn(komunia, bierzmowanie), małżeństwa i rytuału pogrzebowego, to dla mnie ta sama wiara co demonizm, tylko inaczej postrzegana.