Wpis z mikrobloga

Z bezmyślnego wklejania obrazków i dość bełkotliwych prób wypowiedzi wyszedł całkiem interesujący temat https://www.wykop.pl/wpis/35365399/psychologia-socjologia-technologia-sztuka-takapraw/124473795
Niestety, autorowi wpisu @Cheater brakuje jaj by samemu poradzić sobie z krytyką i dyskusją, musiał więc pomóc sobie #czarnolisto Niezależnie od tego sympatycznego aktu poniżenia się przede mną, rozmówcy wypada odpowiedzieć, stąd i oddzielny wpis. .

Siedzenie obok siebie kilku osób gapiących się w swoje smartfony jest takim samym kontaktem ze znajomymi, jak stanie obok obcych ludzi na przystanku

@sowiq: Jeśli gapiąc się w smartfony rozmawiają ze znajomymi (jak to często bywa szczególnie u dzieciaków) to nie za bardzo taki sam kontakt. Zresztą, dlaczego obcy ludzie muszą się ze sobą kontaktować? Niewiele jest interesujących osób i ciężko je spotkać czekając autobus.
  • 4
Jeśli gapiąc się w smartfony rozmawiają ze znajomymi (jak to często bywa szczególnie u dzieciaków) to nie za bardzo taki sam kontakt.


@Elaviart: Przecież podałem Ci przykład z mojej własnej obserwacji. Te dziewczynki nie rozmawiały ze sobą w ogóle. Nie dopisałem tylko zakończenia historii - nie zamówiły niczego i wyszły z knajpy.

Zresztą, dlaczego obcy ludzie muszą się ze sobą kontaktować? Niewiele jest interesujących osób i ciężko je spotkać czekając
@sowiq: Może nie miały akurat ochoty na konwersację? Takie dowody anegdotyczne to dosyć kaleki argument.
Zasugerowałeś, że korzystanie ze smartfonów w towarzystwie jest czymś świadczącym o ich szkodliwym wpływie - ale nie chodziło ci o to że powinni się ze sobą skontaktować?

@Cheater: Zajebista wymówka od bycia zbyt głupim by podjąć dyskusję "ja tylko śmieszne obrazki wklejałem nie mam nic do powiedzenia" xD Jeśli tak to przynajmniej nie przeszkadzaj innym,