Wpis z mikrobloga

#archlinux #antergos

Sprawdzał ktoś Antergos 18.9? Bo u mnie coś nie chce działać(dokładnie w czasie instalacji się zawiesza..), a na forum jest napisane, że ma problemy i poleca się wersję 18.8 i przy okazji przez kilka dni nie można było pobrać 18.9 bo chyba serwer był wyłączony. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? Ludzi im brakuje do obsługi tego czy co?( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 8
@Kryspin013: No,po prostu próbuje posortować mirrory i się zawiesza..i ani okienka nie mogę zamknąć ani nic..a potem jak próbuje jeszcze raz to wogóle mi znikają ikonki z instalatora...a jak próbuje bez tego "sortowania" to w czasie kiedy "ręcznie" próbuje utworzyć partycje i chcę już ją sformatować to nagle znikają "ikonki" i też za dużo nie pomaga i muszę robić hard-reset..
@Kryspin013: Chodzi mi o tę opcję, którą wybiera się w trakcie instalacji aby instalator wybrał najbliższe nam mirrory..nie mogę sobie przypomnieć jak dokładnie się to nazywało ale chodzi mi o mirrorlist
@Kryspin013: sprawdzałem i w wersji 18.8 wszystko działa dobrze..także chyba tak jak napisali na forum, że po prostu to taka wersja..tyle, że nie chce mi wykrywać bootloadera..nie wiem dlaczego..i tak samo miałem jak próbowałem zainstalować zwykłego archa(nie antergosa) to też nie chciał bootloader wykrywać..
@Kryspin013 W sumie to już nic..poradziłem sobie zmieniając z MBR na GPT i przy okazji usuwając Windowsa(który i tak coś szwankował ale na szczęście mam backupa także żadna to strata) ale najważniejsze, że zainstalowałem Antergosa i śmiga aż miło ;D